MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

POZNAJ, POCZUJ, PRZEŻYJ – RADOŚĆ JESIENIĄ!

W październiku, w ramach programu edukacji emocjonalnej „Poznaj, Poczuj, Przeżyj!”, wychowankowie wyruszyli na kolorową podróż w poszukiwaniu radości. Rozmawiali o tym, co sprawia, że serce się uśmiecha, a następnie pokazali swoją radość w działaniu. Malowali dynie, tworzyli kwiaty z liści i grzybki z darów jesieni, zamieniając zwykły dzień w prawdziwe święto barw. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne pieczenie pachnących babeczek, które smakowały tak dobrze, jak wyglądały. Te pełne ciepła i śmiechu zajęcia udowodniły, że radość można odnaleźć w każdej chwili – wystarczy tylko chcieć ją dostrzec.

Opracował: D. Niewiadomska

Czytaj Więcej

MAMY MISTRZYNIĘ ŚWIATA!!!

W dniach 11-14 października Maja Kuchar – uczennica naszego Ośrodka i zawodniczka UKS Victoria Szczecinek – startowała na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Virtus w Australii, gdzie wywalczyła 2 złote medale w sztafetach: 4x100m i 4x200m mix oraz indywidualnie brązowy medal w biegu na 100m.

Bardzo miłą niespodziankę dla Mai przygotowali jej koledzy i koleżanki ze szkoły, którzy w poniedziałkowy poranek powitali ją bardzo uroczyście brawami, wiwatami i gorącymi gratulacjami!

Dla Mai rozpoczął się teraz czas odpoczynku i wielu przyjemności: jedną z nich był drobny upominek, który – wraz z mnóstwem ciepłych słów – otrzymała podczas apelu. Drobne upominki za wyniki sportowe otrzymali również: Marek Miślewski i Lena Piotrowska. Odrobiną słodkości nagrodzone zostały też dzieci i młodzież biorący udział w przygotowaniu Jubileuszu 55-lecia SOSW.

Jednocześnie po raz kolejny zaprosiliśmy młodych ludzi do uczestniczenia w treningach sportowych, gdyż… nasza szkoła pełna jest utalentowanych sportowców! Jeśli dołożymy do tego systematyczną pracę na zajęciach, możemy spodziewać się kolejnych sukcesów sportowych. Trenerami zawodników są: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

DZIEŃ NAUCZYCIELA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

14 października to wyjątkowa data w kalendarzu szkolnym — Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i podziękowań za trud, serce i cierpliwość, jakie każdego dnia wkładają w wychowanie oraz edukację naszych wychowanków. Z tej okazji Samorząd Grup Wychowawczych przygotował krótkie spotkanie, podczas którego złożył serdeczne życzenia. Podczas uroczystości przedstawiciele samorządu wręczyli wychowawcom drobne upominki jako symbol wdzięczności i uznania. Nie zabrakło też miłych rozmów, uśmiechów i wspólnych chwil spędzonych w serdecznej atmosferze. Ten dzień przypomniał wszystkim, jak ważna i piękna jest praca nauczyciela — praca, która pozostawia trwały ślad w sercach uczniów.

Opracował: D. Abolik, I. Jarczak

Czytaj Więcej

NASZA SZKOŁA I NAUCZYCIELE NOMINOWANI W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM 2025!

W tym roku mamy powód do dumy – nasza szkoła otrzymała nominację w kategorii „Szkoła Roku” w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2025. To wyróżnienie dla całej naszej społeczności – nauczycieli, uczniów i rodziców.

<< kliknij >>


W kategorii Nauczyciel Roku klas IV-VIII nominowane zostały: Angelika Grobelna, Iwona Bodnar

 

<< kliknij >> << kliknij >>

 

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 21 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem:

www.gk24.pl/szkola-roku

www.gk24.pl/nauczyciel

Regulamin plebiscytu: www.gk24.pl/rpe

Czytaj Więcej

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

W dniu 30.09.2025r. dziewczęta z V i VI grupy wychowawczej przygotowały zabawne konkurencje z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcy musieli zmierzyć się z czesaniem włosów, malowaniem paznokci, ubijaniem białka, a także wykazać się w konkurencjach sportowych. Na koniec dziewczęta poczęstowały wszystkich uczestników pysznymi bananowymi babeczkami, które same przygotowały.

Opracował: M. Grzystek

Czytaj Więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Uczniowie klas IVc i IVd w ramach realizacji modułu „Ja i moje potrzeby” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Chcę być samodzielny. Pozwól mi” postanowili uczcić w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu, który obchodzony jest w pierwszy piątek października. Święto ma na celu promowanie radości i pozytywnych działań na świecie, przypominając o korzyściach dla zdrowia i samopoczucia płynących z uśmiechu. Z tej okazji, wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, przygotowali happening, podczas którego wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od nas uśmiechy – i te „na żywo” i w postaci naklejki. Każdy mógł wziąć sobie dobre słowo na nadchodzący dzień zrywając je z „Parasola Dobrych Myśli” oraz został poczęstowany drobną słodkością.

Nasza akcja została bardzo dobrze przyjęta w środowisku szkolnym i wywołała ogrom uśmiechu. Życzymy całej naszej społeczności, aby ten uśmiech i radość towarzyszyły nam każdego dnia.

Opracował: K. Tarnogrodzka, E. Paszewska

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści