MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

JABŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY

W roku szkolnym 2025/2026 klasy IVc i IVd biorą udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Chcę być samodzielny. Pomóż mi”. Głównym celem projektu jest kształtowanie wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez tworzenie warunków sprzyjających: aktywizowaniu samodzielności, budowaniu poczucia własnej sprawczości, nabywaniu umiejętności uczenia się poprzez praktyczne doświadczenia. Projekt obejmuje 10 bloków tematycznych.

Nasi uczniowie w ostatnim tygodniu września realizowali moduł „Kulinaria/ Jestem kucharzem”, a w naszym menu królowało jesienne jabłko. Przygoda zaczęła się na naszym lokalnym rynku, gdzie uczniowie dokonali wyboru i zakupu najpiękniejszych i najsmaczniejszych jabłek. Z nich powstawały prawdziwe pyszności – francuskie ciastka z jabłkami, jabłka pod kruszonką oraz dla równowagi – zdrowy sok jabłkowy z dodatkiem marchwi. Dzieci kroiły, mieszały, dosypywały, zagniatały, wyciskały, wąchały, próbowały – angażowały wszystkie swoje zmysły i zaskakiwały swoją samodzielnością i umiejętnościami.

Obie klasy z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania kulinarne i z ciekawością patrzą na następne wyzwania projektu.

Opracował: K. Tarnogrodzka i E. Paszewska

Czytaj Więcej

JESIENNE WARSZTATY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Jesień to czas pełen kolorów, zapachów i niezwykłych inspiracji. W naszym Ośrodku postanowiliśmy wykorzystać bogactwo tej pory roku, organizując w grupach wychowawczych jesienne warsztaty plastyczne. Podczas zajęć wychowankowie mieli okazję własnoręcznie wykonać dyniowe stroiki, które ozdobiły świetlicę i wprowadziły do niej wyjątkowy, jesienny klimat. Pracowali oni w małych zespołach, rozwijając swoją kreatywność, cierpliwość i zdolności manualne.

Opracował: A. Szlaz

Czytaj Więcej

„MATEMATYKA W PLENERZE”

Uczniowie klas 1a i 2a w nowym roku szkolnym przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka”. Mają już za sobą wykonanie pierwszego modułu z cyklu „Matematyka w plenerze”. Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie przeliczali dary jesieni, m. in. kasztany i liście. Z pomocą nauczycielek dzieci uczyły się mierzyć obwody drzew i patyków przy użyciu szkolnej linijki, taśmy krawieckiej oraz taśmy mierniczej. To była ciekawa lekcja matematyki na łonie natury.

Opracował: M. Kaczmarczyk, A. Leśniewska

Czytaj Więcej

WYBORY DO SAMORZĄDU GRUP WYCHOWAWCZYCH 2025

Dnia 29 października 2025 roku odbyły się wybory do Samorządu Grup Wychowawczych w naszym Ośrodku. Było to ważne wydarzenie, które jak co roku pozwoliło wychowankom aktywnie włączyć się w życie społeczności internatu i współdecydować o podejmowanych działaniach. W wyborach wystartowało 6 kandydatów – po jednym przedstawicielu z każdej grupy wychowawczej. Każdy z nich przedstawił swoje pomysły i propozycje działań, które chciałby realizować w nadchodzącym roku. Po podliczeniu wszystkich głosów przewodniczącą Samorządu została Roksana Samulska. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy na nowym stanowisku! Pozostali kandydaci, zgodnie z regulaminem, uzupełnią skład Samorządu i będą wspierać przewodniczącą w podejmowaniu inicjatyw, reprezentowaniu grup wychowawczych oraz organizowaniu wspólnych przedsięwzięć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy odwagi w podjęciu wyzwania, jakim były wybory. Samorząd Grup Wychowawczych 2025/2026 już rozpoczął swoją działalność i wkrótce przedstawi plan pracy na nadchodzące miesiące.

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

MAJA KUCHAR W KADRZE POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W LEKKIEJ ATLETYCE VIRTUS W AUSTRALII !!!

Maja Kuchar – uczennica naszego Ośrodka oraz zawodniczka UKS Victoria Szczecinek zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce VIRTUS. Mistrzostwa odbędą się w dniach 11-14.10.2025r. w Australijskim Brisbane. Maja będzie reprezentować nasz kraj w biegu na 100m oraz sztafetach 4 x 100m i 4 x 400m.
Maja dostała się do kadry Polski w 2023 roku po świetnym występie na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Sprawni Razem w Grudziądzu, gdzie wywalczyła złoty medal w biegu na 100m. W 2024 i 2025 roku zawodniczka szlifowała formę na obozach kadrowych oraz pod okiem trenerów UKS Victoria – P. Czupiela i K. Wilczyńskiej. Ciężka i systematyczna praca przyniosła spektakularne efekty:

2024 rok:

  • Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Virtus w Szwecji:
    > srebrny medal w biegu na 100m
    > brązowy medal w biegu na 200m

2025 rok:

  • Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Virtus w Finlandii:
    > brązowy medal w biegu na 60m

TRZYMAMY KCIUKI za występ Mai W Australii!!!

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści