OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ SPRAWNI RAZEM CHŁOPCÓW W CZŁUCHOWIE
20 czerwca 2026 roku zawodnicy UKS Victoria (uczniowie SOSW Szczecinek) – Łukasz Brodziak, Oskar Krakowiak i Marcel Kucharczak wywalczyli 7. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców „Sprawni Razem”, który odbył się w Człuchowie. Organizowane przez Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem zawody zgromadziły czołowe zespoły z całego kraju, reprezentujące regionalne ośrodki i kluby sportowe. Był to pierwszy start naszej reprezentacji w siatkówce plażowej na tak wysokim szczeblu rozgrywek, tym bardziej chłopakom należą się wielkie brawa za walkę! Trenerem i opiekunem zawodników była: J. Jocz.
Opracował: P. Czupiel
Fotorelacja:
PIERWSZY BAL
Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej i klas III Szkoły Przysposabiającej do Pracy niezwykle uroczyście i z przytupem bawili się na swoim pierwszym w życiu balu. Zabawa odbyła się 17 czerwca 2026 roku w Hotelu Merkury. Młodzież starannie się do niej przygotowała, olśniewając pięknymi kreacjami. Bal otworzyła, krótkim przemówieniem skierowanym do przyszłych absolwentów, Pani dyrektor Barbara Zasada. Tradycyjnie na rozpoczęcie zatańczono poloneza. Wesoła zabawa przy dobrej muzyce i szampańskie humory towarzyszyły uczniom i nauczycielom do końca imprezy. Bal był nie tylko okazją do integracji i świętowania, ale również do stworzenia wspomnień, które z pewnością pozostaną z uczestnikami na długie lata.
Opracował: A. Ziółek
Fotorelacja:
WYCIECZKA DO HELU
9 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Helu. Podróż rozpoczęła się w Szczecinku, skąd udaliśmy się do Gdyni. Tam wsiedliśmy na statek i odbyliśmy rejs przez Zatokę Gdańską na Półwysep Helski. Po przypłynięciu do Helu spacerowaliśmy po mieście, a następnie odwiedziliśmy Fokarium, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć foki i poznać wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. W czasie wolnym uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek, które będą miłym wspomnieniem z wyjazdu. W trakcie podróży przewodnik opowiadał nam o historii i walorach przyrodniczych Półwyspu Helskiego.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliła połączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem.
Opracował: W. Gwiazda
Fotorelacja:
WIZYTA W SCHRONISKU
W czerwcu 2026 r. klasy Ia pani A. Leśniewskiej i IIa pani M. Kaczmarczyk odwiedziły Schronisko w Szczecinku. Celem wizyty było obdarowanie zwierząt prezentami. Czworonogi otrzymały: domek, legowiska, zabawki oraz karmę. Pani dyrektor oprowadziła nas po obiekcie, opowiadając o mieszkańcach przytuliska. Dzieci wzruszyły się opowieściami i pewnie chętnie odwiedzą to miejsce po raz kolejny.
Opracował: M. Kaczmarczyk
Fotorelacja:
„TERAPEUCI DZIECIOM” – NAUCZYCIELE SOSW W SZCZECINKU PONOWNIE NA SCENIE
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku tradycją stały się już wyjątkowe spektakle przygotowywane przez nauczycieli w ramach inicjatywy „Terapeuci dzieciom”. Po raz kolejny pedagodzy udowodnili, że poza codzienną pracą edukacyjną i terapeutyczną potrafią również z ogromnym zaangażowaniem wcielać się w role aktorów, dostarczając swoim podopiecznym niezapomnianych wrażeń. Tym razem na scenie zagościła ponadczasowa baśń „Calineczka”. Dzięki barwnym kostiumom, pięknej scenografii i pełnej emocji grze aktorskiej widzowie przenieśli się do niezwykłego świata magii, dobra i wyobraźni. Nie zabrakło zabawnych sytuacji wywołujących salwy śmiechu, ale także momentów wzruszeń, które poruszały serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Spektakl zgromadził uczniów Ośrodka, zaproszonych gości oraz przedszkolaki. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy tytułowej bohaterki, żywo reagując na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Radość, spontaniczne komentarze, oklaski i głośny doping dla pozytywnych postaci były najlepszym dowodem na to, że przedstawienie trafiło prosto do dziecięcych serc.
Inicjatywa „Terapeuci dzieciom” od lat pokazuje, jak wielką wartość mają wspólne działania budujące relacje, rozwijające wyobraźnię i dostarczające pozytywnych emocji. Tegoroczna „Calineczka” po raz kolejny udowodniła, że dobro, przyjaźń i marzenia to wartości, które nigdy nie tracą na aktualności.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie spektaklu. Dzięki ich pasji, kreatywności i ogromnemu sercu najmłodsi widzowie mogli przeżyć wyjątkową teatralną przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Opracował: K. Tarnogrodzka
Foto: I. Pańtak
Fotorelacja:
![]()











































