MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

ZAJĘCIA KULINARNE – „ROBIMY PIZZĘ”

W ramach cotygodniowych zajęć kulinarnych wychowankowie grupy III przygotowywali pyszną pizzę. Zanim zabraliśmy się do pracy, odbyła się krótka pogadanka o historii pizzy, jej pochodzeniu oraz o zdrowych składnikach, które warto wybierać podczas gotowania. Następnie wychowankowie samodzielnie wyrabiali ciasto i tworzyli swoje ulubione kompozycje smakowe z sosu pomidorowego, sera, warzyw i wędlin. W trakcie zajęć panowała radosna atmosfera, a zapach pieczonej pizzy unosił się w całym internacie. Wspólna degustacja była zwieńczeniem naszych kulinarnych działań. Dzieci z dumą prezentowały swoje wypieki, a własnoręcznie przygotowana pizza smakowała wszystkim wyśmienicie. To były wyjątkowo smaczne i udane zajęcia!

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

„TYDZIEŃ Z NIEPODLEGŁĄ W NASZYM OŚRODKU”

„Tydzień z Niepodległą” to już w naszej Placówce tradycja. I chociaż w codziennej pracy zwracamy dużą uwagę na szeroko rozumiane wychowanie patriotyczne, to w ten wyjątkowy czas szczególnie celebrujemy tematykę związaną z niepodległością, szacunkiem dla kraju i dla ludzi, dbałością o nasze „Małe Ojczyzny”. W tym roku szkolnym „Tydzień z Niepodległą” przypadł na dni: 05 – 12. 11. 2025 roku. Dzieci i młodzież w klasach przypominała sobie lub uczyła się hymnu państwowego oraz symboli Polski. Rozmawiano o odzyskaniu niepodległości, o granicach i podziale na województwa, o tradycjach… ale również o tym, za co kochamy nasz kraj, a co (być może) nam przeszkadza. Mówiono, jak dbać o Ojczyznę, ale przede wszystkim, w jaki sposób na co dzień szanować nasze „Małe Ojczyzny”. Słuchano patriotycznych pieśni, oglądano filmy. Dzieci przygotowywały kotyliony i flagi oraz… uczyły się tańczyć Poloneza.

7-go listopada SOSW tradycyjnie już zaprosiło ZS Nr 6 do wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”. Następnie obie szkoły wspólnie – i jak zawsze wspaniale! – zatańczyły dla Niepodległej… Poloneza. Ostatnim punktem tego niezwykłego tygodnia był „Rajd Pieszy – Śladami Niepodległej”, którego przewodnikiem był Pan Bogdan Bereszyński. Wszystkie powyższe działania były w swej formie dostosowane do danego zespołu uczniów i różniły się intensywnością. Cel ich był jednak dla wszystkich jeden: zaszczepić w młodych Polakach (naszych uczniach) miłość i szacunek do ojczyzny – do miejsca i ludzi.

Opracował: Organizatorzy

Czytaj Więcej

REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGU OLIMPIAD SPECJALNYCH

W środę 12 listopada 2025 r. w Szczecinie odbył się Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych (Mistrzostwa Województwa). Nasze miasto reprezentowali uczniowie naszego Ośrodka (zawodnicy UKS Victoria): Lena Piotrowska, Agata Waszczyk, Marek Miślewski, Maksymilian Suski, Filip Chomontek, Andrzej Chomontek. Wszyscy zawodnicy pokazali sportową ambicję i spore umiejętności – mimo, iż na co dzień nie mają możliwości korzystania z kręgielni.

Najlepiej spisały się dziewczęta:

  • Agata Waszczyk – srebrny medal indywidualnie i srebrny medal w grze podwójnej,
  • Lena Piotrowska – srebrny medal w grze podwójnej.

Trenerami zawodników są: P. Czupiel i K. Wilczyńska.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

ZIELONY TRANSPORT

W październiku klasy 1a p. A. Leśniewskiej i 2a p. M. Kaczmarczyk udały się do CEEiJR w Szczecinku na zajęcia przyrodnicze pod hasłem: Zielony transport, które poprowadził pan dyrektor Radosław Wąs. Celem spotkania było uświadomienie dzieci, że korzystanie z transportu publicznego jest bardziej ekologiczne niż podróżowanie samochodem. Autobusy zużywają mniej energii, co wpływa korzystnie na jakość powietrza w mieście. Uczniowie dowiedzieli się również, że warto przemieszczać się rowerem, aby zachować zdrowie i kondycję fizyczną. Dzieci miały możliwość działać praktycznie. Własnymi siłami wytwarzali energię, aby wprawić pojazd w ruch. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Opracował: M. Kaczmarczyk, A. Leśniewska

Czytaj Więcej

SŁODKIE POPOŁUDNIE

Wspólne popołudnie rozpoczęliśmy od przygotowania domowego jabłecznika – aromatycznego, pachnącego cynamonem i świeżymi jabłkami. Każdy z wychowanków miał swoje zadanie: jedni obierali i kroili jabłka, inni przygotowywali ciasto, a kolejni dbali o porządek na stanowisku pracy. Wspólne pieczenie było nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do nauki współpracy, cierpliwości i odpowiedzialności. Gdy jabłecznik piekł się w piekarniku, w sali unosił się zapach słodkich jabłek i wanilii. Po chwili przyszedł czas na najprzyjemniejszą część – degustację! Ciepły jabłecznik smakował wszystkim wyśmienicie, zwłaszcza w towarzystwie gorącej herbaty i serdecznych rozmów. Wieczór przy herbacie był chwilą wyciszenia po aktywnym dniu. Rozmawialiśmy o naszych planach, marzeniach i o tym, co sprawia nam radość. Takie spotkania wzmacniają więzi w grupie, uczą wzajemnego zaufania i otwartości.

Opracował: A. Szlaz

Czytaj Więcej

FESTIWAL DYNI W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs pod hasłem „Festiwal Dyni”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Zadaniem uczestników było przygotowanie najpiękniejszej, najbardziej pomysłowej dyni — a kreatywność dzieci przerosła wszelkie oczekiwania! Widać było ogromne zaangażowanie, cierpliwość i radość tworzenia. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie. Ostatecznie udało się jednak wyłonić trzy najpiękniejsze dynie, które zdobyły miejsca na podium.

I miejsce: Dominik S. klasa IV D
II miejsce: Julia P. Klasa V B
III miejsce: Natan W. klasa II B

Choć nagrody główne przypadły tylko trzem uczestnikom, nikt nie wyszedł z pustymi rękami – każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa oraz drobną niespodziankę. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział, pomysłowość i wspólną zabawę. Ten dzień był pełen uśmiechu, kolorów i prawdziwie jesiennej atmosfery!

Opracował: I. Woźnicka, M. Krawców

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści