MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

KONCERT ŚWIĄTECZNY

Dnia 17.12.2024r. w ośrodku odbył się koncert świąteczny „Magia Świąt”. Uczniowie pod kierunkiem p. M. Kaczmarczyk oraz p. M. Terefenko-Bania zaprezentowali piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki. Na wstępie występujący powitali gości wierszami, a na koniec pożegnali życzeniami, akcentując świąteczny nastrój. M. Brylowska zaśpiewała solo pastorałkę „Niech połączy nas choinka” pod kierunkiem p. G. Pawelskiego. Dekorację świąteczną przygotowały p. A. Todryk, oraz p. E. Haszcz, natomiast oprawą muzyczną zajął się p. J. Markiewicz. Wszystkim występującym oraz słuchaczom udzieliła się atmosfera bożonarodzeniowa.

Opracował: M. Terefenko-Bania

Czytaj Więcej

EGZAMIN NA ELFA

Jak co roku w naszym Ośrodku, podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Tego dnia uczniowie klas 1 – 3 przystąpili do „Egzaminu na elfa”. Zabawa była przednia. Wszyscy bawili się doskonale biorąc udział w różnych wesołych, świątecznych konkurencjach. Uczestnicy spotkania świetnie poradzili sobie w quizie wiedzy o reniferach. Jaka była radość, gdy pojawił się św. Mikołaj. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. Tego dnia na uczniów czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – naszą mikołajkową imprezę odwiedziła pani dyrektor oraz specjalni goście między innymi pan starosta Krzysztof Lis, a także pani dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Zofia Kosicka. Jak co roku pełniąc rolę pomocników św. Mikołaja przybyli z koszem pełnym słodkości. Spotkanie zakończyło się zdanym egzaminem na elfa. Wszyscy tego dnia poczuli atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Opracował: L. Brożko-Juriewicz, M. Kaczmarczyk

Czytaj Więcej

ŚWIĄTECZNE CHOINKI

Świąteczna choinka to jedna z najbardziej klimatycznych ozdób świątecznych. Zmienia ona nasze domy w bezpieczną zimową przystań pełną miłości, spokoju i ciepła. 12 grudnia, w ramach innowacji pedagogicznej „Guzik z pętelką”, odbyły się świąteczne warsztaty kl. IA PdP oraz IV gr wych. wraz z rodzicami. Uczniowie stworzyli własne świąteczne drzewka, wykorzystując materiały przygotowane przez p. Gosię oraz p. Magdę. Wraz z rodzicami, po uszyciu, ozdobili je, każdy według własnego pomysłu, rozwijając przy okazji wyobraźnię przestrzenną. Swoimi rękodziełami uczniowie wprowadzą wspaniały świąteczny klimat w swoich domach. Warsztaty szycia uczą cierpliwości, a także wzmacniają umiejętności manualne jak również pobudzają kreatywność i zmysł artystyczny. Są także świetną zabawą i nauką.

Opracował: M. Grzystek

Czytaj Więcej

PRZEDSTAWIENIE GWIAZDKOWE W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

W dniu 16 grudnia nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez młodzież z I LO im. Księżnej Elżbiety. Opowiadało ono historię zagubionej Gwiazdki, która dzięki pomocy napotkanych po drodze postaci trafiła na wymarzony czubek choinki. Po przedstawieniu nasi uczniowie otrzymali drobne upominki od Świętego Mikołaja i rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Dziękujemy uczniom i nauczycielom z I LO za zaproszenie.

Opracował: I. Woźnicka

Czytaj Więcej

DEKORUJEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

11 grudnia, w internacie naszego Ośrodka, zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Tego dnia odbyły się warsztaty dekorowania pierników, które poprowadziła pani Agnieszka, a w ich organizację włączyli się panie Dorota i Aleksandra oraz pan Dawid.
Warsztaty rozpoczął Paweł, wychowanek grupy III, który zaprezentował piękny wiersz o tematyce świątecznej, wprowadzając wszystkich w atmosferę wydarzenia. Następnie uczestnicy obejrzeli film poświęcony tradycji i historii pierników, dzięki czemu dowiedzieli się więcej o korzeniach tego aromatycznego przysmaku. Kolejną atrakcją było układanie piernikowych puzzli, które sprawiło wychowankom wiele radości. Po tej zabawie przyszedł czas na przygotowanie własnego lukru. Wychowankowie eksperymentowali z dodatkiem soków owocowych, uzyskując różnorodne kolory lukru, którymi ozdabiali pierniki.
Udekorowane pierniki zawisły na świątecznej choince, stając się jej wyjątkową ozdobą. Pozostałe ciasteczka trafiły na wspólny stół, gdzie wszyscy mogli je degustować przy kubku aromatycznej, zimowej herbaty. Całe wydarzenie dopełniały dźwięki świątecznych piosenek, które tworzyły ciepły i radosny nastrój.
Warsztaty były wspaniałą okazją do rozwijania kreatywności, budowania wspólnych wspomnień i poczucia magii zbliżających się Świąt.

Opracował: D. Niewiadomska

Czytaj Więcej

MITYNG LEKKOATLETYCZNY

W sobotę 14.12.2024r., w hali lekkoatletycznej przy SP 7 w Szczecinku, odbył się Halowy Mityng Lekkoatletyczny. W mityngu udział wzięli zawodnicy z klubów lekkoatletycznych oraz szkół z województwa Zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Kuchar (najlepszy wynik w Polsce w biegu na 50m), Lena Piotrowska i Andrzej Chomontek – zawodnicy UKS Victoria, którzy spisali się znakomicie bijąc swoje rekordy życiowe w biegu na 50m. Oprócz satysfakcji z wyniku, młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Trenerami zawodników są: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.

Opracował: K Wilczyńska

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści