Uczniowie klas Ib-IIc, IVc i IVd wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku: Marcina Tadzika oraz Daniela Tabakę. Warsztat dotyczył budowy budek lęgowych oraz karmników dla ptaków. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, która w przystępny sposób przybliżyła uczniom wiedzę na temat życia ptaków, ich lęgu oraz sposobów dokarmiania. Następnie uczniowie podzieleni na grupy zbudowali budki lęgowe oraz karmniki. Możliwość samodzielnego posługiwania się narzędziami była nie lada wyzwaniem, ale też sprawiła dzieciom ogrom radości i satysfakcji. Nasze „budowle” zostały rozmieszczone na terenie szkolnego Eko-ogrodu. Budki będą czekać do wiosny na swoich mieszkańców, a w karmnikach już pojawiają się pierwsze przysmaki dla naszych skrzydlatych przyjaciół.
Opracował: K. Tarnogrodzka, E. Paszewska















W dniu 26.11.24r. odbyła się impreza ekologiczna poprowadzona przez p. Krystynę Berezowską, w której wzięli udział uczniowie kl. IIB-IIA SP8 pod opieką p. Moniki Kaczmarczyk i uczniowie kl. IIID pod opieką p. Wandy Szydłowskiej.









Nasz Ekoogród to doskonałe miejsce do obserwacji przyrody, szczególnie jesienią, kiedy zachodzi w niej wiele zmian. Dlatego odbyły się w nim zajęcia związane z obserwacją pogody, w trakcie których uczniowie zapoznali się ze stacją meteorologiczną. Próbowali samodzielnie odczytywać temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne, określać kierunek wiatru. Następnie stworzyli kalendarze pogody. Podczas zajęć mieli okazję zaobserwować, jak wyglądają drzewa oraz inne rośliny. Słuchali też odgłosów z pobliskiego lasu. 









W piątek 29 listopada 2024r. w Szczecinie odbył się Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych (Mistrzostwa Województwa). Nasze miasto reprezentowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku (zawodnicy UKS Victoria): Maja Kuchar, Zuzanna Szymańska, Lena Piotrowska, Marta Brodnicka, Marek Miślewski, Maksymilian Suski. Wszyscy zawodnicy pokazali sportową ambicję i spore umiejętności – mimo, iż na co dzień nie mają możliwości korzystania z kręgielni. Organizatorzy oprócz dobrej zabawy zapewnili ciepły posiłek w postaci pizzy, dzieci po zawodach mogły również pobawić się w salonie gier.












Przygotowaniem książeczki kucharskiej zakończy się nowa innowacja w naszej placówce opracowana przez p. M. Kaczmarczyk i V. Orłowską. Innowacja skierowana została do uczniów dwóch klas z różnych poziomów edukacyjnych: klasy II B Szkoły Podstawowej i klasy III B Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie przygotowując różne potrawy opierające się na sezonowych produktach będą rozwijali i utrwalali swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz czynności kuchenne. Jednocześnie poznają piramidę żywieniową i nauczą się wybierać zdrowe i potrzebne produkty. Wykorzystane zostaną aktywne metody nauczania oraz fantastyczna książka kulinarna dla dzieci autorstwa R.S.Berner i D.Von Cramm „Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej. Przepisy na cztery pory roku”, dzięki którym innowacja stanie się dla uczestników zabawną i wielką przygodą kulinarną.

