Drodzy Rodzice, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Porozmawiajmy o.…”. Podczas warsztatów przybliżymy temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz postaramy się odpowiedzieć na nurtujące i trudne pytania.
Chętne osoby zapraszamy do zapisów u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły do 27 stycznia 2025r.

Opracował: I. Woźnicka









Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla dzieci jest to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Najważniejsze jest jednak, aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Grupy wychowawcze w dniu 15.01.2025r. wzięły udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Gorgol z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, która przypomniała wychowankom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Spotkanie zostało zorganizowane przez Sekcje Gospodarczą oraz Samorząd Grup Wychowawczych.





Prace modernizacyjne boiska Orlik przy SOSW w Szczecinku trwały od listopada do połowy grudnia 2024 roku. Głównym celem projektu była wymiana starej, wyeksploatowanej nawierzchni na nowoczesne i bezpieczne podłoże, które spełnia współczesne standardy. Nowa nawierzchnia zapewnia lepszą amortyzację, minimalizując ryzyko kontuzji podczas gry. Dodatkowo zostały wymienione elementy wyposażenia kompleksu – urządzeń sportowych (bramki, kosze do koszykówki, siatki do piłko- chwytów). Boisko jest gotowe do użytkowania, jednak aby nasi podopieczni mogli w pełni korzystać z udogodnień czekamy na cieplejsze dni.




18 grudnia 2024r., w szczecineckim kinie Wolność, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Terapeuci Dzieciom”, w ramach którego amatorski zespół teatralny nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku przedstawił „Jasełka z humorem”.
18 grudnia, w internacie naszego Ośrodka, odbyło się świąteczne spotkanie pod tytułem „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Gośćmi wydarzenia był zespół ludowy „Swojacy” z Sitna, który zaprezentował tradycyjne łowickie stroje i opowiedział o ich symbolice, a wspólne kolędowanie wprowadziło uczestników w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których wspólnie wykonano długi, kolorowy łańcuch ozdabiający choinkę w internacie. 



Co to byłyby za święta, gdyby Mikołaj nas nie zaszczycił swoją obecnością?! Jak co roku odwiedza nas miły Gość, który wywołuje uśmiech na twarzach naszych uczniów. Oczywiście nigdy nie przychodzi z pustymi rękoma. Przynosi z sobą same słodkości!! Jednak, zanim każde dziecko odbierze paczkę, wpierw uczestniczy w szkolnej Wigilii.












