MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

IGRZYSKA BEZ BARIER

W dniach 4-6.12.2024r., składająca się z sześciu osób reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku (zawodnicy UKS Victoria Szczecinek), wzięła udział w X Ogólnopolskiej imprezie pt. Igrzyskach Bez Barier, które w tym roku odbyły się w Gdańsku. Zawody rozgrywane były w kilku dyscyplinach: biegi przełajowe, tenis stołowy, pływanie, ergowiosła i badminton. Nasi zawodnicy spisali się jak zwykle fantastycznie! Startując w każdej konkurencji rywalizowali z reprezentacjami z całej Polski, przełamywali własne bariery, ale również świetnie się bawili. Na koniec wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki. Wielkie podziękowania należą się organizatorom zawodów: Akademickiemu Związkowi Sportowemu, który zorganizował i przeprowadził zawody na najwyższym poziomie! Opiekunami zawodników ze Szczecinka byli: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.

Opracował: K. Wilczyńska

Czytaj Więcej

PIERNICZKI PIEKLIŚMY, NA MIKOŁAJA CZEKALIŚMY!

4 grudnia, w internacie naszego Ośrodka, unosił się zapach korzennych przypraw. Grupy wychowawcze, pod opieką pani Oli i pani Dorotki, zorganizowały świąteczne pieczenie pierników. Zgodnie z tradycją dzieci przygotowały je dla Świętego Mikołaja by czekały na niego 6 grudnia razem ze szklanką mleka. Uczniowie z zapałem wałkowali ciasto, wykrawali świąteczne kształty, a następnie ozdabiali pierniki kolorowymi lukrami i posypkami. Internat wypełniły śmiechy i radosne rozmowy, a zapach świeżo upieczonych pierników wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Po zakończeniu pieczenia wspólnie śpiewano kolędy, rozpoczynając radosny czas oczekiwania na święta.

Opracował: D. Niewiadomska

Czytaj Więcej

MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA

We wtorek 3 grudnia 2024r. dziewczęta i chłopcy z grup wychowawczych, z okazji zbliżających się Mikołajek, uczestniczyli w seansie filmowym w kinie Wolność w Szczecinku. To już czwarte i ostatnie w tym roku kalendarzowym wyjście w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne, programu wspieranego przez UKS Victoria. Dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Miasta Szczecinek dzieci z naszej Placówki mogły tym razem obejrzeć bajkę pt. „VAIANA 2”. Wyjścia do kina zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań, uspołecznianie oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

MATEMATYCZNE PRZYGODY WŚRÓD PRZYRODY

Umiejętności matematyczne, które kształtujemy od najmłodszych lat edukacji, wykorzystujemy nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym, przykładowo podczas zakupów, planowania budżetu, czy nawet gotowania. W dniu 26 listopada 2024 roku w naszej szkole odbył się międzyprzedmiotowy konkurs matematyczno – przyrodniczy pt.: „Matematyczne przygody wśród przyrody”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i nabytych umiejętności podczas konkursu, który przebiegał w dwóch etapach: pierwszy teoretyczny i drugi praktyczny. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody i matematyki oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących otaczającego nas środowiska. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas IVa – VIIa Szkoły Podstawowej nr8. Uczestnicy wykazali się wiedzą oraz dużym zaangażowaniem.

Opracował: J. Lipczewska, A. Ziółek

Czytaj Więcej

CZAS ŚWIĄTECZNYCH DEKORACJI PRZED NAMI….

Nadszedł ten magiczny czas, kiedy to uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielami bardzo chętnie angażują się w dekorowanie szkoły i nie tylko. Tym razem wykorzystując kreatywność naszych uczniów, wspólnie stworzyliśmy namiastkę klimatu świątecznego w budynku Starostwa Powiatowego. Zobaczcie sami…

Opracował: D. Ulikowska-Łuksza, E. Haszcz-Wardziak, E. Zdanowicz

Czytaj Więcej

SENSOPLASTYKA DLA SMYKA

W naszym Ośrodku na szkolnej stołówce odbyły się zajęcia sensoplastyczne. Ta forma artystycznej ekspresji, angażuje zmysły, pobudza emocje, odczucia i wyobraźnię. Kluczowym założeniem zajęć jest pełna swoboda i dowolność. W trakcie sensoplastyki używa się wyłącznie produktów spożywczych, dzięki czemu przeprowadzone zajęcia są bezpieczne dla podopiecznych. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr8, którzy, jak widać na poniższych zdjęciach, bardzo zaangażowali się w tworzenie własnych kompozycji i chętnie eksperymentowali z przygotowanymi dla nich materiałami.

Opracował: I. Woźnicka, J. Pietras

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści