MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

11 LISTOPADA NA SPORTOWO

W piątek 8 listopada 2024 roku na terenach OSiR-u odbyła się druga edycja imprezy pt. „BIEG NIEPODLEGŁOŚCI”. W zawodach udział wzięły dwie uczennice SOSW Szczecinek (zawodniczki UKS Victoria), które rywalizowały z koleżankami z innych szkół podstawowych z terenu miasta Szczecinek. Lena Piotrowska zajęła 2 miejsce na 500m (klasy I-III), Maja Kuchar zajęła 3 miejsce w biegu na 600m (klasy IV-VI). Organizatorzy imprezy: OSiR Szczecinek, SP 1 Szczecinek, STS Pomerania.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

PAŹDZIERNIK W KUCHNI 

Gotowanie dla każdego oznaczać może coś innego. Dla wielu to codzienny obowiązek, dla niektórych zawód, a dla Grupy V i Pani Oli to pasja oraz wspaniała przygoda. Przygotowywanie potraw to nauka smaków i zapachów, podróż po krajach i kulturach, szkoła otwartości i nowego spojrzenia na znane potrawy. Samodzielne przygotowywanie potraw to także pewność tego, co się je, a co za tym idzie – troska o zdrowie. Gotowanie dla nas jest świetną zabawą grupową oraz drogą do budowy i rozwijania więzi i przyjaźni. Uwielbiamy wspólne gotowanie a jeszcze bardziej smakowanie naszych potraw i wspólne pogaduchy.

Opracowała: A. Szlaz

Czytaj Więcej

CHCEMY ŻYĆ BEZ NAŁOGÓW

W październiku w ramach profilaktyki uzależnień, rodzajów i mechanizmów ich powstawania, grupa wychowawcza II wzięła udział w zajęciach i warsztatach uświadamiających wychowankom konsekwencje zażywania środków psychoaktywnych, zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu i palenia papierosów oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach, gdy ktoś proponuje nam papierosa albo alkohol. Do akcji zostały włączone pozostałe grupy wychowawcze, które chętnie wzięły udział w zorganizowanym przez panią Jolę konkursie plastycznym o tematyce “Chcemy żyć bez nałogów”. Ocenie podlegał wysiłek, kreatywność, samodzielność i co najważniejsze zgodność z tematem. Wszyscy wychowankowie spełnili wymagane kryteria, natomiast wyróżniającą się pracę wykonała grupa I i V zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła grupa II i IV, III miejsce grupa III.
Gratulujemy wszystkim wychowankom za tak świadome i prawidłowe podejście do tematu uzależnień.

Opracował: J. Jocz

Czytaj Więcej

SOK OWOCOWO – WARZYWNY

W ramach programu własnego „Higiena i zdrowe ciało warunkiem dobrego samopoczucia” w październiku wychowankowie z Grupy I przygotowali sok owocowo-warzywny. Chłopcy wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin i cennych składników mają owoce i warzywa, są nawet smaczniejsze niż słodycze. Przekonali się o tym również podczas robienia i picia soku. Pełni zainteresowania i ciekawości przystąpili do mycia owoców i warzyw, następnie ich obierania i krojenia na kawałki, później zostało już tylko wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Oczywiście przed rozpoczęciem pracy zapoznali się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwalali podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa podczas pracy w kuchni. Chłopcy doskonalili również umiejętność w zakresie kulturalnego zachowania się przy stole, zgodnie z zasadami savoir-vivre. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie, bez dodatku cukru i konserwantów, a produkty, z których został zrobiony napój- marchew, jabłka, gruszki i czerwone buraki – zakupione zostały u zaprzyjaźnionego rolnika. Degustacja była udana i przyniosła wszystkim dużo radości.

Opracowała: A. Leśniewska

Czytaj Więcej

OBÓZ KADRY NARODOWEJ LEKKOATLETÓW „SPRAWNI RAZEM”

Uczennica naszego Ośrodka, Maja Kuchar (zawodniczka UKS Victoria), w dniach 28.10 – 03.11.2024 r. przebywała na obozie kadry Polski lekkoatletów „Sprawni Razem” w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Maja pod okiem trenera kadry rozpoczęła przygotowywania i szlifowała formę do nowego sezonu startowego, a w Szczecinku, pod okiem trenerów UKS Victoria, do następnego sezonu przygotowują się jej koledzy i koleżanki z klubu. Poprzedni sezon był bardzo udany dla naszych lekkoatletów, a zwłaszcza dla Mai, która wywalczyła srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Szwecji.
Sportowe sukcesy uczniów SOSW Szczecinek możliwe są dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów UKS Victoria Szczecinek.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

DOM JESIENIĄ

W myśl zasady, że: „Nudy nie lubimy”- malujemy, wycinamy, kleimy. Po raz kolejny jesień swoimi pięknymi barwami zainspirowała wychowanków z Grupy I do stworzenia pięknych prac plastycznych, z wykorzystaniem darów jesieni (kory drzew, liści, patyków, szyszek, zielonych gałązek itp), które zostały zebrane podczas spaceru po lesie w okolicy Ośrodka. Tym razem powstały piękne obrazki przedstawiające domy jesienią. Chłopcy bardzo chętnie spędzają wolny czas na doskonaleniu swoich umiejętności manualnych za pomocą różnych technik plastycznych. Dzięki temu nasza świetlica i pokoje sypialniane wychowanków ozdobione są we wszystkie kolory jesieni.

Opracowała: A. Leśniewska

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści