ZIELONY TRANSPORT
W październiku klasy 1a p. A. Leśniewskiej i 2a p. M. Kaczmarczyk udały się do CEEiJR w Szczecinku na zajęcia przyrodnicze pod hasłem: Zielony transport, które poprowadził pan dyrektor Radosław Wąs. Celem spotkania było uświadomienie dzieci, że korzystanie z transportu publicznego jest bardziej ekologiczne niż podróżowanie samochodem. Autobusy zużywają mniej energii, co wpływa korzystnie na jakość powietrza w mieście. Uczniowie dowiedzieli się również, że warto przemieszczać się rowerem, aby zachować zdrowie i kondycję fizyczną. Dzieci miały możliwość działać praktycznie. Własnymi siłami wytwarzali energię, aby wprawić pojazd w ruch. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Opracował: M. Kaczmarczyk, A. Leśniewska










