10 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Wydarzenie poprzedzone było kampanią wyborczą oraz prezentacją programów wyborczych. W głosowaniu wzięło udział 146 uczniów wybierających spośród 12 kandydatów. Funkcję przewodniczącej będzie pełniła Maja Kuchar z klasy Va, a funkcję zastępcy obejmie Paulina Lachowska z klasy VIIa.
Sekcja organizacyjna:
- Julia Pełka
- Karolina Dulek
- Wiktoria Komoń
Sekcja kulturalna:
- Amelia Białek
- Roksana Nić
- Igor Rodziewicz
Sekcja sportowa:
- Jakub Wiejak
- Szymon Wajs
- Agata Waszczyk
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!!!
Opracował: opiekun Samorządu Uczniowskiego – J. Lipczewska














21 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt oraz z troski o bezpieczeństwo wychowanków, pani Ola i pan Dawid zorganizowali w internacie spotkanie profilaktyczne. Gośćmi specjalnymi byli aspirant Kamil Wielechowski – przewodnik psa oraz starsza posterunkowa Magdalena Gorgol. Dzięki ich wizycie dzieci miały okazję poznać LOGANA – funkcjonariusza policji na czterech łapach.


Dnia 16 października 2024r. klasy 2b, 3a, 2d, 3d wybrały się na zajęcia przyrodnicze do CEEiRJ w Szczecinku. Tematem spotkania było: „Życie w kroplach wody”. Podczas wykładu uczniowie poznali znaczenie wody oraz jej obiegu w środowisku przyrodniczym. Aktywnie wypowiadali się między innymi na temat zwierząt zamieszkujących ekosystem wodny. Przy użyciu mikroskopu dzieci miały możliwość zaobserwowania mikroorganizmów w „kroplach wody”. Natomiast za pomocą lupy oglądały fragmenty materii nieożywionej pobranej ze szczecineckiego jeziora. Biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie uczniów była to ciekawa lekcja przyrody.







W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych, w czwartek 17.10.2024 r., dziewczęta z grup wychowawczych wzięły udział w rajdzie rowerowym zwiedzając różne atrakcje naszego miasta. Wcześniej poznały zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze. Po krótkim instruktarzu, wraz z opiekunem, wyruszyły na wycieczkę rowerową pięknym szlakiem wzdłuż jeziora Trzesiecko. Następne rajdy już na wiosnę. W planach są wycieczki dookoła jeziora Trzesiecko oraz pięknym szlakiem rowerowym do Bornego Sulinowa.









Chłodne i krótkie dni oraz spadające kolorowe liście przypomniały nam, że już panuje jesień. W związku z tym Grupa I wybrała się do lasu, w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. W trakcie spaceru udało nam się znaleźć grzyby i rozmaite dary jesieni (kolorowe liście, szyszki, korę drzew, gałązki, orzechy itp.), które stały się inspiracją do stworzenia jesiennych stroików: „Las pełen grzybów”.



