MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

10 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Wydarzenie poprzedzone było kampanią wyborczą oraz prezentacją programów wyborczych. W głosowaniu wzięło udział 146 uczniów wybierających spośród 12 kandydatów. Funkcję przewodniczącej będzie pełniła Maja Kuchar z klasy Va, a funkcję zastępcy obejmie Paulina Lachowska z klasy VIIa.

Sekcja organizacyjna:

  • Julia Pełka
  • Karolina Dulek
  • Wiktoria Komoń

Sekcja kulturalna:

  • Amelia Białek
  • Roksana Nić
  • Igor Rodziewicz

Sekcja sportowa:

  • Jakub Wiejak
  • Szymon Wajs
  • Agata Waszczyk

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!!!

Opracował: opiekun Samorządu Uczniowskiego – J. Lipczewska

Czytaj Więcej

POROZMAWIAJMY O…

Drodzy Rodzice! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których w serdecznej atmosferze, przy kawie i kawałku ciasta porozmawiamy o niepełnosprawności intelektualnej, skąd się bierze i jakie są jej skutki. Chcemy w przystępny sposób opowiedzieć o możliwościach osób z niepełnosprawnością intelektualną, a przede wszystkim stworzyć miejsce wzajemnego, rodzicielskiego wsparcia. Warsztaty przeznaczone są dla Rodziców Dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej.

Zapisów można dokonywać u wychowawcy klasy lub przez sekretariat, pod numerem 94-373-10-57 do dnia
30 października.

Organizatorzy

Czytaj Więcej

CZWORONOŻNI PRZYJACIELE – SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE W INTERNACIE

21 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt oraz z troski o bezpieczeństwo wychowanków, pani Ola i pan Dawid zorganizowali w internacie spotkanie profilaktyczne. Gośćmi specjalnymi byli aspirant Kamil Wielechowski – przewodnik psa oraz starsza posterunkowa Magdalena Gorgol. Dzięki ich wizycie dzieci miały okazję poznać LOGANA – funkcjonariusza policji na czterech łapach.
Podczas spotkania wychowankowie dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Policjanci wyjaśnili, jakich zachowań psy nie tolerują i czego unikać, aby nie prowokować zwierząt. Zaprezentowali również, jaką pozycję przyjąć w razie ataku, aby zminimalizować ryzyko obrażeń.
Aspirant Wielechowski opowiedział o specyfice pracy policyjnych psów i ich roli w służbie. Wychowankowie byli bardzo podekscytowani wizytą nietypowego gościa i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wspólnie ćwicząc odpowiednie techniki obrony.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wartościowe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty!

Opracował: A. Szlaz, D. Abolik

Czytaj Więcej

„ŻYCIE W KROPLACH WODY”

Dnia 16 października 2024r. klasy 2b, 3a, 2d, 3d wybrały się na zajęcia przyrodnicze do CEEiRJ w Szczecinku. Tematem spotkania było: „Życie w kroplach wody”. Podczas wykładu uczniowie poznali znaczenie wody oraz jej obiegu w środowisku przyrodniczym. Aktywnie wypowiadali się między innymi na temat zwierząt zamieszkujących ekosystem wodny. Przy użyciu mikroskopu dzieci miały możliwość zaobserwowania mikroorganizmów w „kroplach wody”. Natomiast za pomocą lupy oglądały fragmenty materii nieożywionej pobranej ze szczecineckiego jeziora. Biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie uczniów była to ciekawa lekcja przyrody.

Opracował: M. Kaczmarczyk

Czytaj Więcej

JESIENNY RAJD ROWEROWY

W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych, w czwartek 17.10.2024 r., dziewczęta z grup wychowawczych wzięły udział w rajdzie rowerowym zwiedzając różne atrakcje naszego miasta. Wcześniej poznały zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze. Po krótkim instruktarzu, wraz z opiekunem, wyruszyły na wycieczkę rowerową pięknym szlakiem wzdłuż jeziora Trzesiecko. Następne rajdy już na wiosnę. W planach są wycieczki dookoła jeziora Trzesiecko oraz pięknym szlakiem rowerowym do Bornego Sulinowa.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

JESIENNE INSPIRACJE „LAS PEŁEN GRZYBÓW”

Chłodne i krótkie dni oraz spadające kolorowe liście przypomniały nam, że już panuje jesień. W związku z tym Grupa I wybrała się do lasu, w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. W trakcie spaceru udało nam się znaleźć grzyby i rozmaite dary jesieni (kolorowe liście, szyszki, korę drzew, gałązki, orzechy itp.), które stały się inspiracją do stworzenia jesiennych stroików: „Las pełen grzybów”.
Po powrocie do ośrodka w naszej świetlicy zapanował prawdziwie jesienny klimat. Wychowankowie z entuzjazmem przystąpili do pracy. Z masy solnej stworzyli grzyby, następnie pomalowali je farbami, a leśne znaleziska posłużyły im za ściółkę. Każdy z wychowanków miał ciekawy pomysł na stroik. W rezultacie otrzymaliśmy przepiękne prace, które ozdabiają świetlicę i pokoje chłopców oraz wprowadzają wyjątkowy nastrój.

Opracował: A. Leśniewska

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści