MISTRZOSTWA POLSKI W NARCIARSTIE „SPRAWNI RAZEM”
W dniach 4-5.03.2025r w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym „Sprawni Razem”. Pierwszy raz w historii zawodnik UKS Victoria oraz uczeń naszego Ośrodka wystartował w sportach zimowych. Marek Miślewski pierwszego dnia zawodów wystartował w slalomie zajmując VI miejsce, ale już drugiego dnia został Mistrzem Polski w slalomie gigancie!!! Jest to ogromny sukces naszego zawodnika, a wielkie podziękowania należą się Państwu Miślewskim – dziadkom Marka, którzy od wielu lat zabierają chłopca w góry i umożliwiają mu szlifowanie narciarskich umiejętności. Opiekunem oraz trenerem chłopca podczas zawodów był Łukasz Chmielewski.
Należy dodać, że już za trzy tygodnie Marek będzie reprezentować klub, szkołę, nasze miasto i województwo na Mistrzostwach Polski w pływaniu „Sprawni Razem” w Ciechanowie.
Dla naszych zawodników rok 2025 będzie bardzo intensywny:
- Maja Kuchar w dniach 27-31.03.2025r. będzie reprezentować nasz kraj na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Virtus w Finlandii.
- Vanessa Szymańska dostała się do kadry Polski w koszykówce 3×3 „Sprawni Razem” i jest duża szansa, że będzie reprezentować w czerwcu nasz kraj na Mistrzostwach Świata w koszykówce 3×3 Virtus w Kazachstanie.
Liczymy również, jak co roku, na worek medali zawodników UKS Victoria w zawodach ogólnopolskich w lekkiej atletyce i biegach przełajowych. Trenerzy UKS Victoria: K. Wilczyńska, P. Czupiel, Ł. Chmielewski, P. Kieling, K. Bazylińska.
Opracował: P. Czupiel, Ł. Chmielewski
Fotorelacja:
POCZTA WALENTYNKOWA
Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami, wierszami i słodkościami wyznając sobie uczucia. Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić wychowankowie naszego Ośrodka. Jak co roku, Samorząd Grup Wychowawczych z opiekunami – Panem Dawidem i Panią Agnieszką – zorganizowali pocztę walentynkową. Wychowankowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Pamiętajmy o tym, że miłe słowa i okazywanie sympatii poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.
Opracował: D. Abolik
Fotorelacja:
DZIEŃ PIZZY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
9 lutego miłośnicy pizzy z całego świata obchodzą Międzynarodowy Dzień Pizzy. My też postanowiliśmy świętować. Dlatego wychowankowie z grupy III i V przygotowali własną pizzę. Każdy dodawał składniki według swoich potrzeb smakowych. Upieczone pizze zostały wspólnie skonsumowane, co dodatkowo zintegrowało społeczność internacką.
Opracował: D. Abolik
Fotorelacja:
NAGRODA STAROSTY DLA ZAWODNICZKI UKS VICTORIA SZCZECINEK
W poniedziałek, 24.02.2025 r., w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyła się bardzo miła uroczystość – wręczenie wyróżnień i nagród Starosty w dziedzinie sportu, nauki i kultury. Jedną z nagród (gratyfikacja finansowa i list gratulacyjny) otrzymała nasza uczennica i zawodniczka UKS Victoria Szczecinek Maja Kuchar. Jest to nagroda za całoroczną ciężką pracę na treningach i sukcesy sportowe. Przypominamy, że Maja w tamtym roku została złotą medalistką w biegu na 100m oraz sztafecie 4x100m podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”, które odbyły się w Ciechanowie. Maja jest również zawodniczką kadry Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” i reprezentowała nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Virtus w Szwecji, gdzie wywalczyła srebrny medal w biegu na 100m i brązowy w biegu na 200m.
Dla UKS Victoria ten rok zapowiada się równie interesująco – za miesiąc Maja leci na Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Virtus do Finlandii, Marek Miślewski będzie reprezentował pierwszy raz w historii naszą szkołę i klub w sportach zimowych – Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” w Narciarstwie Zjazdowym w Zakopanem, a nasza absolwentka Vanessa Szymańska bierze udział w zgrupowaniach kadry Polski w koszykówce 3×3, gdzie przygotowuje się do zawodów międzynarodowych.
Mai gratulujemy, a wszystkim uczniom podpowiadamy: nie rezygnujcie z realizacji marzeń i nie bójcie się codziennego wysiłku… naprawdę warto!
Trenerami zawodniczki są: K. Wilczyńska i P. Czupiel.
Opracował: P. Czupiel
Fotorelacja:
CO TO JEST SMOG?
Dnia 19 lutego 2025 r. uczniowie p. Moniki K. i Lucyny B. J. po raz kolejny udali się z wizytą do CEE i RJ w Szczecinku na zajęcia przyrodnicze, które poprowadził pan Dyrektor. Tego dnia uczestnicy poznali problem smogu dotyczący każdego z nas. Pan Radosław w przystępny sposób wyjaśnił uczniom czym jest smog i jak jego obecność wpływa na nasze zdrowie oraz na środowisko, w którym żyjemy. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały przeprowadzone doświadczenie „Jak powstaje smog”. Na miarę swoich możliwości uczestniczyły w pogadance „Co robić, żeby nie było smogu”. Podczas wykładu miały możliwość śledzenia w intrenecie aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza na terenie Polski. Okazuje się, że na terenie CEE i RJ na bieżąco monitorowany jest pomiar powietrza i każdy może sprawdzić jego stan. Uczniowie Ośrodka informują, że tego dnia stopień zanieczyszczonego powietrza był określony kolorem jasnozielonym – zadowalający.
Dziękujemy, to były bardzo pouczające zajęcia.
Opracował: M. Kaczmarczyk
Fotorelacja:
![]()











































