MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

„DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZNY”

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla kobiet. Ustanowione zostało 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku. Zazwyczaj panie w Polsce otrzymują w prezencie słodycze i kwiaty. Jest to dzień szczególnej serdeczności i uśmiechu. Zaraz po nim 10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzn. Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli najserdeczniejsze życzenia kobietom pracującym i uczącym się w naszym Ośrodku, jak i mężczyzną obdarowując ich słodkim cukierkiem.

Opracował: opiekun Samorządu Uczniowskiego

Czytaj Więcej

TURNIEJ BILARDOWY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Przez pierwsze dwa tygodnie marca młodzież z grup wychowawczych rywalizowała w turnieju bilardowym. Do udziału w turnieju przystąpiło 16 wychowanków spośród których rozlosowano pary turniejowe. Zgodnie z przyjętym systemem zwycięzca z danej pary przechodzi dalej. Ostatecznie do rozgrywek finałowych awansowało 3 wychowanków. Zwycięzcą turnieju został Daniel K. wychowanek grupy II, drugie miejsce zajął Rajan A. z grupy I, miejsce III przypadło Michałowi Ś. z grupy II. Zwycięzca otrzymał puchar, a reszta uczestników drobne upominki ufundowane przez Samorząd Grup Wychowawczych. Organizatorem turnieju był wychowawca Dawid Abolik.

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

„MOŻESZ WSZYSTKO”

Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa 21 marca pokazujemy, że możemy wszystko. Zapraszamy do obejrzenia teledysku do piosenki zespół Sound’n’Grace, przygotowanego przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku.
W tym dniu bądźmy razem!

 

Opracował: B. Stefańska, K. Bazylińska

Czytaj Więcej

SZKOLENIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W czwartek, 13.03.2024 r., uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy, w ramach przygotowań do wyjazdu na praktyki do Włoch z projektu Erasmus + pn. „SOSW w Szczecinku na mobilności zagranicznej”, uczestniczyli w dwugodzinnym bloku szkoleniowym z zakresu pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadziła pielęgniarka szkolna pani Bożena Ławer. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wszystkie czynności, które należy podjąć, by ratować życie osoby poszkodowanej, zanim na miejscu zdarzenia pojawi się wykwalifikowany zespół ratownictwa medycznego. Dzięki tym działaniom jesteśmy w stanie zwiększyć szanse na uratowanie zdrowia, a nawet życia drugiego człowieka. Szkolenie poprowadzone zostało metodą interaktywną, czyli teorii towarzyszył pokaz i ćwiczenie praktyczne. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć takie elementy jak: układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, opatrywanie uszkodzeń ciała przy pomocy materiałów opatrunkowych i inne. Szkolenie było bardzo ciekawe, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych.

Opracował: V. Orłowska

Czytaj Więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Dzień 6 marca jest szczególny dla logopedów w całej Europie. Stanowi też doskonałą okazję do podkreślenia znaczenia logopedii dla rozwoju mowy i komunikacji. Z okazji tego święta w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz grupach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne. Uczniowie, w formie zabawy, dowiedzieli się jak wiele czynników wpływa na prawidłowy rozwój mowy. Zajęcia przeprowadzili nasi logopedzi: E. Zdanowicz, D. Abolik i A. Skobel, a gazetkę przygotował pan D. Abolik. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Opracował: A. Skobel. D. Abolik, E. Zdanowicz

Czytaj Więcej

„BEZPIECZNIE NA WSI”

W ramach wieloletniej współpracy naszej szkoły z KRUS Szczecin i KRUS Koszalin oddział Szczecinek w dn. 3.03.2025 r. odbyło się szkolenie i pogadanka o bezpieczeństwie i higienie pracy, ochronie życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym na wsi pt.: „Bezpiecznie na wsi”. Poprowadziły je: pracownica KRUS p. Katarzyna Szczepańska, koordynatorka p. Krystyna Berezowska i współorganizatorka p. Monika Kaczmarczyk.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III-VIII Szkoły Podstawowej nr 8 oraz przedstawiciele uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką nauczycieli i wychowawców. Uczniowie wysłuchali pogadanki i obejrzeli film edukacyjny, zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i higieny przy pracach w gospodarstwie rolnym, z zasadami bezpieczeństwa przy korzystaniu ze środków chemicznych w rolnictwie oraz z obowiązkowym strojem ochronnym. Prowadząca, p. Katarzyna Szczepańska, jak co roku zaprosiła uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie na rymowankę i konkursie plastycznym KRUS.

Dziękujmy za współpracę nauczycielom i wychowawcom, którzy pomogli w organizacji tego spotkania m. in. p. Oli, p. Grzegorzowi, p. Karolowi oraz uczniom Damianowi i Rajanowi.

Opracował: K. Berezowska, M. Kaczmarczyk.

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści