W dniach 21-23.03.2025 roku dwóch zawodników UKS Victoria Szczecinek (uczniowie SOSW Szczecinek) reprezentowało nasze województwo w Ciechanowie na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Sprawni – Razem. Nasi zawodnicy startując na zawodach ogólnopolskich zawsze dają z siebie wszystko i tak było tym razem! Marek Miślewski w kategorii młodszej wywalczył dwa brązowe medale na dystansie 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. W eliminacjach na 50m stylem dowolnym Marek był najszybszy, niestety w finale drobny błąd techniczny pozbawił go złotego medalu. Drugi z zawodników Michał Śliwiński wystartował w kategorii starszej na 50m stylem dowolnym zajmując bardzo dobre 7 miejsce.
Trzeba przypomnieć, że to już 3 medal Marka Miślewskiego z Mistrzostw Polski w tym roku. Miesiąc temu wywalczył złoty medal w narciarstwie zjazdowym w Zakopanem.
Wielkie gratulacje należą się zawodnikom i wszystkim trenerom UKS Victoria Szczecinek, którzy na co dzień pracują z młodymi sportowcami.
Opracował: P. Czupiel, K. Wilczyńska



















21 marca 2025 roku Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinku zaprosił naszą placówkę do udziału w imprezie sportowej z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa oraz pierwszego dnia wiosny. W tym szczególnym dniu zawody sportowe zeszły na dalszy plan – najważniejsza była integracja, dobra zabawa i szacunek do drugiego człowieka! Nasi uczniowie, którzy brali udział w zawodach, zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Joannę Buzałę na warsztaty kulinarne, które odbędą się w ZS nr 6 w Szczecinku w niedalekiej przyszłości. 










29 marca 2025 r. część uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy poleci do Włoch na praktyki uczniowskie. W związku z tym, 19 marca 2025 r., w ramach projektu Erasmus+ odbyła się gra szkolna BUONGIORNO ITALIA – LOT NR 001, która przygotowały panie B. Urbaniak i V. Orłowska. Wszyscy uczniowie brali udział w pewnego rodzaju symulacji odprawy na lotnisku. Musieli także wykazać się umiejętnością pakowania walizki według listy oraz przejść przez odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa, odnaleźć właściwy gate, znaleźć swoje miejsce na pokładzie samolotu i umieścić bagaż podręczny we właściwym miejscu. W symulacji zapoznali się z procedurami bezpieczeństwa w kabinie samolotu, poznali kolejne etapy lotu oraz zasady zachowania się w samolocie. Mieli okazję zobaczyć bagaże przeznaczone do luku bagażowego oraz walizki i plecaki kabinowe. Gra dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele emocji i dużo radości.









W dniu 19 marca 2025 roku, w siedzibie Nadleśnictwa Szczecinek, członkowie Szkolnego Koła LOP wzięli udział w konkursie pt; „Las i jego mieszkańcy”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o polskich lasach i ich mieszkańcach. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pasją do ochrony przyrody. Konkurs stanowił doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, a także poszerzenia wiedzy na temat zagrożeń, z jakimi borykają się nasze lasy.


















