MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

REGIONALNY TURNIEJ KOSZYKÓWKI 3×3 OLIMPIAD SPECJALNYCH

W środę, 2 kwietnia 2025 r., w Czaplinku odbył się I Regionalny Turniej Koszykówki 3×3 Olimpiad Specjalnych (Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego). W turnieju udział wzięły drużyny z Koszalina, Bobrowa, Szczecina oraz uczniowie SOSW w Szczecinku (zawodnicy UKS Victoria Szczecinek).

Dziewczęta w składzie: Malwina Szymańska, Zuzanna Szymańska i Martyna Śliwińska po zaciętych meczach wywalczy złote medale!!!

Uczniowie SOSW Szczecinek i zawodnicy UKS Victoria z niecierpliwością czekają na ukończenie sali gimnastycznej, na której treningi będą mogły odbywać się dla większej ilości chętnych młodych miłośników koszykówki. Trenerami zawodników są: K. Wilczyńska i P. Czupiel.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

PÓŁMETEK WIZYTY W RIMINI

W ramach projektu Erasmus+ 2024-1-PL01-KA122-VET-000234894 od 29 marca 2025r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką nauczycieli odbywają staż we Włoszech. Mieszkają w hotelu Canasta w Rimini nieopodal urokliwej plaży. Staż realizują w pięciu czteroosobowych grupach realizując zadania: serwisu sprzątającego w hotelu, pomocy w hotelowej kuchni, prac porządkowych i ogrodniczych na terenach zielonych oraz prac pomocniczych w sklepie budowlo – ogrodniczym PAR-FERR.

Opiekunowie grup ze strony partnera włoskiego Cataldo Lastella, Gianvito Padula, Luca Berardi, Sandra Parmeggiani bardzo serdecznie przyjęli naszą młodzież i wykazali się zrozumieniem dla potrzeb osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z ich strony płyną słowa uznania za zaangażowanie, pracowitość, sumienność i kulturę naszych uczniów.

Po zajęciach praktycznych uczestnicy stażu wypoczywają, zwiedzają Rimini i wyjeżdżają na ciekawe wycieczki: Bolonia, Ravenna, Park Miniatur już zwiedzone… przed uczestnikami kolejne dni pracy i ciekawych podróży. Nasi Praktykanci codziennie przesyłają do Ośrodka relacje z pobytu, pozdrowienia i ciekawe zdjęcia.

Opracował: K. Wilczyńska

Czytaj Więcej

WITAJ WIOSNO!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Grupy wychowawcze tradycyjnym zwyczajem pożegnały zimę poprzez spalenie Marzanny. Tego dnia wszyscy wychowankowie świetnie się bawili podczas zajęć sportowych zorganizowanych przez Panią Jolę. Pani Ola zadbała o Marzannę a Pani Agnieszka przeprowadziła świetny quiz dotyczący wiosny. Wychowankowie pierwszy raz w tym roku zjedli pyszną kiełbaskę z ogniska. Wszyscy wspólnie przywitaliśmy piękną wiosnę i czekamy na więcej tak ciepłych i słonecznych dni! Pani wiośnie bardzo dziękujemy za niespodziankę w postaci schowanych słodyczy na placu zabaw! Odnalezienie wiosennych słodkości sprawiło wszystkim ogromną radość!

Opracował: A. Szlaz, A. Leśniewska, J. Jocz

Czytaj Więcej

MARZEC MIESIĄCEM WODY

Co roku, 22 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji cały przez cały marzec nasi uczniowie uczestniczyli w cyklu działań poświęconych znaczeniu wody. Uczniowie klas I – IV zespołów edukacyjno – terapeutycznych oraz klas VIa, VIb, VIIa wzięli udział w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, gdzie mieli okazję zbadać dno jeziora Trzesiecko, poznać i obserwować przez mikroskop żyjące w wodzie organizmy, a także samodzielnie zbadać pH i twardość wody. Dodatkowo uczniowie klas IVc i d przeprowadzili szereg wodnych doświadczeń w szkolnym Ekoogrodzie. Dzieci uczyły się również oszczędnego korzystania z wody podczas mycia rąk i zębów oraz prac porządkowych w domu i ogrodzie. Wszystkie te działania miały na celu uświadamianie uczniom, jak ważna jest woda w przyrodzie oraz codziennym życiu i jak istotne jest jej oszczędzanie.

Opracował: K. Tarnogrodzka

Czytaj Więcej

DZIEŃ MATEMATYKI

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień matematyki”, który też jest Światowym Dniem Liczby Pi. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Z tej okazji rozwiązywaliśmy wiele ciekawych zadań, korzystając z interaktywnej tablicy. W tym dniu, lekcje matematyki były przeprowadzone inaczej niż zwykle. Bawiliśmy się matematyką w formie quizów, zabaw sportowych, kart Grabowskiego oraz gier logicznych.

Opracował: J. Lipczewska

Czytaj Więcej

PIERWSZA POMOC W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

24.03.2025 r. w III i V grupie wychowawczej odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy pt. „Ratuję, bo wiem i umiem”, które prowadziła Ewa Tośko – Korszun z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED w Szczecinku Celem zajęć było poszerzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez wychowanków, ukształtowanie u nich postawy poszanowania ludzkiego życia w warunkach jego zagrożenia oraz rozwinięcie samodzielności każdego wychowanka w tego typu działaniach. Dzieci bardzo chętnie podejmowały się wyznaczonych zadań. Każdy z uczestników przeprowadził resuscytację krążeniowo oddechową.

Opracował: A. Szlaz, D. Abolik

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści