MENU

szkolny_ogrod_2024
Plakat-Mówię-Bez-Słów
Projekt-Badam-Analizuje-Oddycham
Logo-Mówię-Bez-Słów
erasmus_plus
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE SPRAWNI RAZEM

W dniach 10-11.05.2025 r., w Grudziądzu, odbywały się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Sprawni Razem. Reprezentacja UKS Victoria Szczecinek składała się z czterech zawodniczek – uczennice i absolwentka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku.

Nasi sportowcy spisali się fantastycznie zdobywając sześć medali:

  • Maja Kuchar – złoty medal na 200m, srebro na 100m;
  • Zuzanna Szymańska – złoty medal na 100m;
  • Wiktoria Hryniewicz – złoty medal na 800m, 5 miejsce na 200m;
  • Vanessa Szymańska – 4 miejsce na 100m.

Powyższe zawodniczki weszły również w skład sztafety 4x100m i w bardzo dobrym biegu wywalczyły złoty medal. Słowa uznania należą się nie tylko dziewczętom, ale również trenerom UKS Victoria Szczecinek i nauczycielom wychowania fizycznego z SOSW Szczecinek.

Opracował: P. Czupiel, Ł. Chmielewski

Czytaj Więcej

ŚWIAT PSZCZÓŁ

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji uczniowie klas p. M. Kaczmarczyk i p. L. Brożko – Juriewicz uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych w CEEIRJ w Szczecinku. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się m. in. z wyglądem pszczoły oglądając ją pod mikroskopem. Przy użyciu eksponatów można było zaobserwować poszczególne etapy „narodzin” pszczół. Pani Wioletta w przystępny sposób opowiedziała jak troszczyć się o te pożyteczne owady oraz o korzystnym wpływie pszczół na florę w naszych ogrodach oraz w lesie. Uświadomiła dzieciom, że przez cały czas pszczelarze dbają o dobrostan rodzin pszczelich, aby móc otrzymywać miód, który posiada dla człowieka niezwykłe wartości zdrowotne. Dziękujemy za spotkanie i ciekawe zajęcia.

Opracował: M. Kaczmarczyk

Czytaj Więcej

CO WIESZ O TWÓRCZOSCI ADAMA MICKIEWICZA?

30 kwietnia odbył się konkurs czytelniczy Co wiesz o twórczości Adama Mickiewicza? Uczniowie klas ósmych spotkali się w bibliotece szkolnej by sprawdzić swoją wiedzę – odpowiadali na pytania i wykonywali określone zadania. Celem konkursu było pogłębienie zainteresowań utworami największego polskiego romantyka, kształtowanie umiejętności czytania, rozumienia i wartościowania utworów oraz powtórzenie materiału przed zbliżającym się egzaminem z języka polskiego. Komisja w składzie: A. Todryk, M. Jurjewicz, A. Skobel wyłoniła zwycięzcę – Oliwię Najgeubauer z klasy VIIIa.

Serdecznie gratulujemy!

Opracował: A. Todryk, M. Jurjewicz, A. Skobel

Czytaj Więcej

DZIEŃ TAŃCA W NASZEJ SZKOLE

29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Z inicjatywy opiekunów szkolnego zespołu tanecznego “Brzechwianie” tego dnia zorganizowaliśmy go również i w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w integracyjnym spotkaniu, podczas którego zatańczyli między innymi: poloneza, belgijkę, chocolate oraz tańce typu dance. Taniec to doskonała forma terapii, ponieważ rozwija sprawność fizyczną oraz pamięć, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Był to czas integracji i świetnej zabawy.

Opracował: W. Gwiazda, J. Lipczewska, G. Pawelski

Czytaj Więcej

DZIEŃ ZIEMI INACZEJ NIŻ ZWYKLE

Tegoroczny Dzień Ziemi spędziliśmy w nietypowy sposób — zamiast tradycyjnych akcji terenowych, postawiliśmy na edukacyjną zabawę. Graliśmy w gry planszowe takie jak „Segregujemy odpady” oraz „Kolorowy świat odpadów”, które pomogły nam lepiej zrozumieć zasady segregacji i znaczenie recyklingu.

Nie zabrakło też nowoczesnych technologii — w grach multimedialnych „Ekowyzwania” sprawdzaliśmy naszą wiedzę o ekologii i podejmowaliśmy wirtualne misje na rzecz ochrony środowiska.

To był dzień pełen dobrej zabawy, współpracy i nauki, który pokazał nam, że dbanie o planetę może być ciekawe i inspirujące — nie tylko raz w roku!

Warsztaty zostały przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach realizowanego projektu pn. „Badam, Analizuję, Oddycham”.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Priorytetowego Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Opracował: A. Ziółek, W. Szydłowska

Czytaj Więcej

41 BIEG ULICZNY MEMORIAŁ WINANDA OSIŃSKIEGO

W niedzielę 27.04.2025 roku odbył się w Szczecinku 41 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. Przed biegiem głównym odbyły się biegi młodzieżowe, w których naszą szkołę i klub UKS Victoria reprezentowała trójka zawodników: Lena Piotrowska w biegu na 500m, Filip Chomontek w biegu na 700m i Andrzej Chomontek w biegu na 900m. Możemy być dumni z naszych młodych sportowców, którzy dzielnie rywalizowali z zawodnikami z wielu szkół i klubów sportowych naszego regionu. Opiekunami zawodników byli: K. Wilczyńska i P. Czupiel

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

Loading

Przejdź do treści