Dnia 19 lutego 2025 r. uczniowie p. Moniki K. i Lucyny B. J. po raz kolejny udali się z wizytą do CEE i RJ w Szczecinku na zajęcia przyrodnicze, które poprowadził pan Dyrektor. Tego dnia uczestnicy poznali problem smogu dotyczący każdego z nas. Pan Radosław w przystępny sposób wyjaśnił uczniom czym jest smog i jak jego obecność wpływa na nasze zdrowie oraz na środowisko, w którym żyjemy. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały przeprowadzone doświadczenie „Jak powstaje smog”. Na miarę swoich możliwości uczestniczyły w pogadance „Co robić, żeby nie było smogu”. Podczas wykładu miały możliwość śledzenia w intrenecie aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza na terenie Polski. Okazuje się, że na terenie CEE i RJ na bieżąco monitorowany jest pomiar powietrza i każdy może sprawdzić jego stan. Uczniowie Ośrodka informują, że tego dnia stopień zanieczyszczonego powietrza był określony kolorem jasnozielonym – zadowalający.

Dziękujemy, to były bardzo pouczające zajęcia.

Opracował: M. Kaczmarczyk