WYCIECZKA DO HELU
9 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Helu. Podróż rozpoczęła się w Szczecinku, skąd udaliśmy się do Gdyni. Tam wsiedliśmy na statek i odbyliśmy rejs przez Zatokę Gdańską na Półwysep Helski. Po przypłynięciu do Helu spacerowaliśmy po mieście, a następnie odwiedziliśmy Fokarium, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć foki i poznać wiele ciekawostek na temat tych zwierząt. W czasie wolnym uczniowie mieli możliwość zakupu pamiątek, które będą miłym wspomnieniem z wyjazdu. W trakcie podróży przewodnik opowiadał nam o historii i walorach przyrodniczych Półwyspu Helskiego.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliła połączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem.
Opracował: W. Gwiazda




