„MATEMATYKA W PLENERZE”
Uczniowie klas 1a i 2a w nowym roku szkolnym przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka”. Mają już za sobą wykonanie pierwszego modułu z cyklu „Matematyka w plenerze”. Podczas zajęć na świeżym powietrzu uczniowie przeliczali dary jesieni, m. in. kasztany i liście. Z pomocą nauczycielek dzieci uczyły się mierzyć obwody drzew i patyków przy użyciu szkolnej linijki, taśmy krawieckiej oraz taśmy mierniczej. To była ciekawa lekcja matematyki na łonie natury.
Opracował: M. Kaczmarczyk, A. Leśniewska










