WARSZTATY GARNCARSKIE
10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych warsztatach garncarskich poprowadzonych przez mistrza fachu p. Jarosława Arkuszyńskiego w pracowni garncarskiej w Sokole koło Polnicy. Uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję pracować z gliną na kole garncarskim. Wykonali widoczne na zdjęciach, przepiękne dzbanki, misy, wazoniki i skarbonki. Po skończonej pracy, w otoczeniu pięknej przyrody, odbyło się ognisko. Wszystkim bardzo się podobało i zgodnie stwierdzili, że chętnie tam wrócą.
Opracował: B. Pindral, D. Ulikowska-Łuksza










