W naszym Ośrodku na szkolnej stołówce odbyły się zajęcia sensoplastyczne. Ta forma artystycznej ekspresji, angażuje zmysły, pobudza emocje, odczucia i wyobraźnię. Kluczowym założeniem zajęć jest pełna swoboda i dowolność. W trakcie sensoplastyki używa się wyłącznie produktów spożywczych, dzięki czemu przeprowadzone zajęcia są bezpieczne dla podopiecznych. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr8, którzy, jak widać na poniższych zdjęciach, bardzo zaangażowali się w tworzenie własnych kompozycji i chętnie eksperymentowali z przygotowanymi dla nich materiałami.

Opracował: I. Woźnicka, J. Pietras