„ŻYCIE W KROPLACH WODY”
Dnia 16 października 2024r. klasy 2b, 3a, 2d, 3d wybrały się na zajęcia przyrodnicze do CEEiRJ w Szczecinku. Tematem spotkania było: „Życie w kroplach wody”. Podczas wykładu uczniowie poznali znaczenie wody oraz jej obiegu w środowisku przyrodniczym. Aktywnie wypowiadali się między innymi na temat zwierząt zamieszkujących ekosystem wodny. Przy użyciu mikroskopu dzieci miały możliwość zaobserwowania mikroorganizmów w „kroplach wody”. Natomiast za pomocą lupy oglądały fragmenty materii nieożywionej pobranej ze szczecineckiego jeziora. Biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie uczniów była to ciekawa lekcja przyrody.
Opracował: M. Kaczmarczyk








