Dzień Spaghetti – obchodzimy 4 stycznia. Choć to włoskie danie, to znane i uwielbiane jest na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Święto makaronu obchodzone jest prawie na całym świecie, zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Ten dzień to doskonały czas na przedstawienie wychowankom odrobiny kultury Włoskiej. To właśnie Włosi uznawani są za największego producenta makaronu, oni też zjadają go najwięcej w ciągu roku. Szacuje się, że przeciętny Włoch zjada ponad 28 kilogramów makaronu. Warto jednak wspomnieć o historii makaronu oraz o tym, że pierwsza produkcja makaronu miała miejsce nie we Włoszech, ale w krajach arabskich.

Potrawa z makaronu – spaghetti to druga po kotlecie schabowym, ulubiona potrawa w rankingu potraw naszych wychowanków, dlatego wspólnie ją przygotowaliśmy. Grupy III i IV jak zwykle stanęły na wysokości zadania i przygotowały przepyszne, pełno wartościowe danie. Chłopcy zawsze chętnie wchodzą w zajęcia kulinarne, które sprawiają im wiele przyjemności. Wspólna degustacja przygotowanego makaronu dodatkowo integruje podopiecznych.

Opracował: D. Abolik, E. Zdanowicz