MENU

Plakat-Mówię-Bez-Słów
Logo-Mówię-Bez-Słów
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

WSPOMNIENIE BALU 2022

Tradycyjnie w czerwcu po raz kolejny odbył się w SOSW Szczecinek „Bal Absolwentów”. W restauracji „Merkury” o godzinie 17.00 zjawili się gospodarze – absolwenci szkół 2022r.: Szkoły Podstawowej nr 8 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz koledzy, koleżanki, kadra pedagogiczna, dyrekcja, instruktorzy i zaproszeni goście. Bal tradycyjnie rozpoczął się polonezem w pierwszej parze szli: Anna Bartosz – wice dyrektor SOSW i Grzegorz Pawelski – nauczyciel muzyki, tańca i wszelakich swawoli artystycznych. Daliśmy radę, choć co niektórym strach zaglądnął w oczy. Zabawa w różnych rytmach trwała do późnych godzin wieczornych. Wszyscy świetnie się bawili. Pożegnań, łez szczęścia i żalu było wiele. Dobrze poczuć się dorosłym i pięknym.

Opracował: R. Cybowska

Czytaj Więcej

UKS VICTORIA NA XII LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniach 04 – 07 lipca 2022r. zawodnicy UKS Victoria Szczecinek brali udział w XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Nasze miasto reprezentowała czwórka lekkoatletów (uczniowie SOSW w Szczecinku), którzy byli częścią reprezentacji województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy spisali się fantastycznie, poprawiając swoje rekordy życiowe. Daria Myrcha zdobyła dwa złote medale na 100m i 200m, Magdalena Rój wywalczyła złoto w pchnięciu kulą i zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem, Denis Żak zajął dwa 4 miejsca w biegu na 200m i pchnięciu kulą oraz Piotr Okarma wywalczył srebro w pchnięciu kulą i brąz w biegu na 200m.

Honorowy patronat nad zawodami objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda, a zawody miały charakter międzynarodowy ze względu na udział zawodników z Ukrainy. Igrzyska były również kwalifikacjami na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się za rok w Berlinie i mamy nadzieję na zakwalifikowanie się naszych zawodników do kadry Polski.

Zawodnicy i Trenerzy dziękują za wieloletnie wsparcie działalności UKS Victoria, a tym samym możliwość profesjonalnego przygotowania młodych sportowców do rywalizacji sportowej na wysokim poziomie:

  • Panu Danielowi Rak – Burmistrzowi Miasta Szczecinek
  • Panu Krzysztofowi Lis – Staroście Powiatu Szczecineckiego
  • Pani Barbarze Zasadzie – Dyrektor SOSW Szczecinek

Trenerami zawodników są: K. Wilczyńska i P. Czupiel.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

PROJEKT „POMORZE ZACHODNIE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE”

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzone są przez specjalistów na terapiach oraz w trakcie pracy bieżącej przez wszystkich pedagogów. W roku szkolnym 2021/2022 dodatkowo udzielana była pomoc w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno – pedagogiczne”.

Głównym założeniem projektu było udzielenie dodatkowego wsparcia dla uczniów, u których z powodu sytuacji spowodowanej COVID – 19 zaobserwowano znaczące pogorszenie funkcjonowania społecznego i dobrostanu psychicznego. Przez cały rok szkolny odbywały się więc dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego, zajęcia z integracji sensorycznej oraz zajęcia z logopedą. Podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne duży nacisk położono na integrację oraz podtrzymywanie prawidłowych relacji w grupie rówieśniczej, niwelowanie zachowań niepożądanych i związane z tym radzenie sobie z emocjami, wdrażanie do prawidłowego pełnienia określonych ról społecznych jak również prawidłowe sposoby spędzania czasu wolnego oparte na aktywności i pozytywnej kreatywności.

Specjalista podczas zajęć z integracji sensorycznej skupiał się głównie na ujawnionej u niektórych dzieci nadwrażliwości słuchowej, dotykowej i czucia głębokiego – przekładały się one na pojawiające się zaburzenia zachowania i stany lękowe.

Logopeda pracował przede wszystkim na niwelowaniu negatywnych skutków odosobnienia i nauczania zdalnego, które spowodowały problemy komunikacyjne oraz reakcje lękowe w kontaktach społecznych

Wszyscy specjaliści indywidualnie podchodzili do swoich podopiecznych. Zajęcia prowadzone były profesjonalnie ale również w sposób ciekawy i urozmaicony dla odbiorców. Do potrzeb i możliwości dzieci dostosowane były formy i metody pracy. Taki sposób pracy pozwolił na zrealizowanie (jeśli nawet nie 100% to z pewnością na poziomie satysfakcjonującym) – założonych przez poszczególnych terapeutów – celów.

Opracował: K. Wilczyńska

Czytaj Więcej

PIZZA NA DO WIDZENIA

Koniec roku szkolnego 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami, jak zwykle za szybko. W przeddzień zakończenia roku szkolnego postanowiliśmy nacieszyć się jeszcze swoim towarzystwem. To taka Nasza, mała, wspólna tradycja… wyjście na pizzę do pizzerii Pizza&Lody. Pizza smakowała wybornie, czas upływał nam na wesołej rozmowie i wspominaniu zdarzeń z mijającego roku szkolnego. Widać było, że internacka gromadka tworzy zwartą grupę, w której każdy znalazł swoje miejsce. Wszyscy z uśmiechem na ustach zabrali się do zajadania pysznej pizzy popijając ją zdrową lemoniadą. Z pizzerii udaliśmy się na wyborny deser lodowy.

Opracował: D. Abolik, E. Zdanowicz

Czytaj Więcej

UKS VICTORIA KOŃCZY ROK SZKOLNY 2021/2022

W środę 22.06.2022r. odbyła się wycieczka do Fun Parku Pomerania w Pyszkach koło Kołobrzegu, w której udział wzięło 16 zawodników UKS Victoria Szczecinek. Podczas pobytu w Parku Rozrywki dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji takich jak: zamki dmuchane, karuzele, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, zjeżdżalnie i wiele innych. Ładna pogoda pozwoliła również na wypoczynek w parku wodnym, gdzie młodzi sportowcy pływali rowerkiem wodnym, korzystali ze zjeżdżalni wodnych i ochłodzili się w basenie. Dużo radości i zabawy po roku ciężkiej pracy! Za wsparcie i dofinansowanie wycieczki dziękujemy Urzędowi Miasta Szczecinek!!!

Opracował: K. Wilczyńska, P. Czupiel

Czytaj Więcej
Skip to content