MENU

Plakat-Mówię-Bez-Słów
Logo-Mówię-Bez-Słów
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

 

Radosnego, zdrowego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji
dla Wszystkich!

Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Czytaj Więcej

SŁODKIE PODZIĘKOWANIA

Z końcem roku szkolnego Samorząd Wychowanków Internatu SOSW wraz z opiekunami Elżbietą Zdanowicz, Lucyną Brożko-Juriewicz, Dawidem Abolik podsumował całoroczną swą działalność, jednocześnie dziękując wszystkim za współpracę i uczestnictwo we wszystkich imprezach organizowanych w tak trudnym czasie pandemii. Wszyscy byliśmy zdziwieni, że tyle udało się zrobić ku ogólnej uciesze i satysfakcji, dzięki pomysłom i inspiracji naszych wychowanków. Całą imprezę uświetniły słodkie tartaletki z owocami i bitą śmietaną – to był znakomity akcent zbliżającego się lata, wakacyjnego wypoczynku po wykonaniu dobrej roboty.

Opracował: E. Zdanowicz, L. Brożko-Juriewicz, D. Abolik

Czytaj Więcej

STREFA KIBICA W SOSW

Polska!!! Biało – Czerwoni… Rozbrzmiewała pieśń i okrzyki zagrzewające naszą reprezentację na ME podczas meczu ze Szwecją… No cóż, nic się nie stało! Nauczyliśmy się, że porażka i przegrana to nie koniec ale motywacja do dalszej walki i doskonalenia się. Do boju Polsko!

Opracował: L. Brożko-Juriewicz, M. Grzystek, K. Englot-Kujawa

Czytaj Więcej

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

Wakacje tuż, tuż… A więc z tej okazji grupy wychowawcze II i IV wybrały się do Pizzerii na pyszną pizzę i lody. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie wychowanków na kulturalne zachowywanie się w restauracji. Podopieczni przystąpili do degustacji, zgodnie stwierdzając, że pizza była bardzo smaczna, a lody przepyszne. Wyjście było bardzo udane, dzieci wróciły do internatu bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

PIKNIK NAD JEZIOREM

Ciepła, słoneczna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Dziewczęta z V i VI gr. wychowawczej postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i w dniu 22.06.2021 r. zorganizowały mini piknik. Wychowanki samodzielnie przygotowały potrawy, kosze piknikowe pełne smakołyków a także miejsce naszego pikniku. Piknik stał się również okazją do pożegnania dwóch odchodzących ze szkoły i internatu wychowanek – Kamili i Eweliny. Bawiłyśmy się świetnie a na koniec oczywiście nie zabrakło LODÓW EKIPA 🙂

Opracował: M. Grzystek, K. Englot-Kujawa

Czytaj Więcej

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Dnia 16.06.2021 r. uczniowie klas I – III zespołów edukacyjno – terapeutycznych wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z udziałem Rodziców, które miało miejsce na pobliskiej plaży. Głównym punktem spotkania była wspólna Sensoplastyka®. Niejednokrotnie Rodzice zgłaszali nam, że też z chęcią „pobrudziliby się” na takich zajęciach. Wreszcie mieli szansę! Zabawy było co niemiara. Początkowo dzieci przy rodzicach były nieco onieśmielone i ostrożne w eksperymentowaniu z różnymi produktami, jednak pod koniec był już niezły bałagan. Powstały masy o różnorodnych konsystencjach, zapachach i kolorach. Po wspólnym sprzątaniu przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami i poczęstunek w postaci owoców, słodkości i upieczonych przez wychowawczynie ciast. Dzieci bawiły się na placu zabaw, moczyły nogi w wodzie, a Rodzice mieli okazję do swobodnej rozmowy z nauczycielami oraz między sobą. Po długim czasie zamknięcia i ograniczeń z powodu pandemii wszyscy bardzo doceniliśmy tę formę spotkania i czerpaliśmy z niego prawdziwą przyjemność. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domów 🙂

Opracował: K. Tarnogrodzka, E. Paszewska

Czytaj Więcej
Skip to content