MENU

Plakat-Mówię-Bez-Słów
Logo-Mówię-Bez-Słów
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

OGÓLNOPOLSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY (MISTRZOSTWA POLSKI) OLIMPIAD SPECJALNYCH W KIELCACH

W dniach 4-6.07.2024r. w Kielcach odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych (Mistrzostwa Polski). Patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda. W reprezentacji naszego województwa znalazła się trójka zawodników UKS Victoria Szczecinek (uczniowie naszego Ośrodka). Był to już ostatni występ naszych podopiecznych i podsumowanie świetnego sportowego roku szkolnego 2023/2024.

Wyniki:

  • Błażej Szotowicz: złoty medal na 100m, srebrny medal na 200m,
  • Denis Żak: złoty medal na 200m, złoty medal w sztafecie 4x100m,
  • Łukasz Brodziak: złoty medal w sztafecie 4x100m.

Trenerami zawodników są: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.
Przed nami wakacje i czas zasłużonego odpoczynku. Od września UKS Victoria rusza z treningami w różnych sekcjach sportowych: lekkoatletyka, fitness, piłka nożna, badminton, zajęcia ogólnorozwojowe i usprawniające dla najmłodszych. Do zobaczenia!

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

MISTRZOSTWA EUROPY W LEKKIEJ ATLETYCE VIRTUS

Maja Kuchar, zawodniczka UKS Victoria Szczecinek (uczennica naszego Ośrodka) w dniach 11-16.06.2024r. jako członek kadry Polski reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce Virtus, które odbywały się w Szwecji. Podopieczna trenerów: Katarzyny Wilczyńskiej i Pawła Czupiela spisała się rewelacyjnie zdobywając srebrny medal w biegu na 100m i brązowy na 200m. Maja pobiła własne rekordy szkoły 100m – 13,34s, 200m – 28,04s. To nie koniec sportowych emocji… Na początku lipca czterech lekkoatletów UKS Victoria wystartuje na VII Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kielcach, natomiast jeden z naszych piłkarzy będzie reprezentować nasz kraj na Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w sierpniu w Belgii.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

WYCIECZKA UKS VICTORIA DO KOŁOBRZEGU

W dniach 11 – 13. 06. 2024r. zawodniczki UKS Victoria Szczecinek wraz z trenerami przebywały w jednym z najładniejszych nadmorskich miast w Polsce – Kołobrzegu. Uczennice naszego Ośrodka, które są również w grupie cheerleaderek „Dziewczyny na medal”, miały okazję zwiedzić wiele pięknych miejsc takich jak: Molo, Latarnia Morska, najdłuższa promenada w kraju. W pięknym hotelu na dzieci czekały zabiegi rehabilitacyjne: baseny (hydroterapia), sauny, siłownia czy tężnia solankowa. Nie zabrakło również dobrej zabawy – dziewczynki pływały statkiem pirackim, odwiedziły „Miasto Myszy”, świetnie bawiły się również na seansie filmowym w Kinie 8D.
Wycieczka była podsumowaniem ciekawego i pracowitego sezonu sportowego 2024r. Przypomnijmy, że największe sukcesy odnieśli nasi lekkoatleci podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Lekkiej Atletyce „Sprawnych Razem”, które odbyły się w Zduńskiej Woli, zdobyliśmy tam aż 7 medali! Po wycieczce zabieramy się do treningów i czekamy na starty w różnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych i Sprawnych Razem.
Za dofinansowanie wycieczki i moc wrażeń zawodniczki UKS Victoria dziękują Urzędowi Miasta Szczecinek! Trenerami zawodniczek są: K. Wilczyńska, P. Czupiel.

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

„WIELKI SUKCES SPORTOWY”

Uczennica naszej szkoły i zawodniczka UKS Victoria wicemistrzynią Europy w biegu na 100m!!! Maja Kuchar wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”, które odbywają się w Szwecji. Zawody nadal trwają… Trzymajcie kciuki za całą reprezentację Polski!!!

 

Czytaj Więcej

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W LEKKIEJ ATLETYCE SPRAWNYCH RAZEM

W dniach 7-9.06.2024r. w Zduńskiej Woli odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Sprawni Razem. W tym roku reprezentacja naszego województwa składała się z siedmiu sportowców – uczniów naszego Ośrodka (zawodnicy UKS Victoria Szczecinek). Nasi zawodnicy spisali się fantastycznie zdobyli siedem medali:

  • Vanessa Szymańska – złoty medal na 200m, srebro na 100m,
  • Wiktoria Hryniewicz – złoty medal na 800m, srebro na 200m,
  • Paweł Śliwiński – złoty medal w pchnięciu kulą,
  • Martyna Śliwińska – brązowy medal na 100m,
  • Marta Brodnicka – brązowy medal na 200m,
  • Mateusz Dziwirski – 4 miejsce na 100m, 4 miejsce na 800m.

Świetnie spisała się też sztafeta dziewcząt 4x100m, która o ponad 5 sekund wyprzedziła sztafety z Krakowa i Warszawy zdobywając złoty medal. Skład sztafety: Vanessa Szymańska, Wiktoria Hryniewicz, Zuzanna Szymańska, Martyna Śliwińska.
Trenerami zawodników są: K. Wilczyńska i P. Czupiel

Opracował: P. Czupiel

Czytaj Więcej

TO BYŁY EMOCJE!!! MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

W środę 5 czerwca 2024r. na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce pod egidą Olimpiad Specjalnych. W zawodach udział wzięły Kluby Olimpiad Specjalnych z województwa Zachodniopomorskiego: Promyk Szczecin, Marzenie Szczecin, Rzeka Koszalin, Radość Kołobrzeg, Słoneczni Suliszewo oraz gospodarze Gryf Szczecinek. Zawody miały charakter integracyjny – uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Barwicach – i podzielone były na dwie części. O godz. 10.00 odbyły się biegi przełajowe. Drugą część zawodów o godzinie 11.00 oficjalnie otworzył Starosta Szczecinecki Pan Krzysztof Lis wraz z Dyrektor Edukacji, Kultury i Sportu Panią Zofią Kosicką.

Druga część zawodów to starty w konkurencjach lekkoatletycznych oraz Trening Aktywności Motorycznej. W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy byli podzieleni ze względu na płeć, wiek, ale również sprawność fizyczną. Sportowcy rywalizowali w biegach na 100m, 200m, 400m, 800m oraz w pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Wszyscy dali z siebie 100 %, a rywalizacja odbywała się – jak zawsze – w duchu fair play. Oczywiście każdy otrzymał medal, nikt nie wyszedł też głodny, gospodarze zaprosili swoich gości na pyszną grochówkę, ugotowaną przez wspaniałych kucharzy z naszego Ośrodka oraz chrupiące frytki.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu i dofinansowaniu z budżetu Starostwa Powiatowego w Szczecinku – za co serdecznie dziękujemy!!! Oczywiście sami Gospodarze nie byliby w stanie zorganizować tak dużej imprezy bez pomocy Przyjaciół. Wielkie podziękowania składamy Pani Dyrektor ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku – Joannie Buzała oraz wspaniałym wolontariuszom z tej szkoły. Dziękujemy STS Pomeranii, pracownikom OSiR Szczecinek, trenerom UKS Victoria Szczecinek, wszystkim zaangażowanym pracownikom i wolontariuszom z naszego Ośrodka.

Mistrzostwa były kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się na początku lipca 2024r. w Kielcach. Nasz Ośrodek reprezentować będzie czwórka zawodników: Oskar Jakubowski, Łukasz Brodziak, Krystian Leszczyński i Andrzej Chomontek.

<< GALERIA >>
kliknij

Opracował: Organizator

Czytaj Więcej
Skip to content