MENU

Plakat-Mówię-Bez-Słów
Logo-Mówię-Bez-Słów
Lodo-1,5%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

BEZPIECZNE WAKACJE 2024

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Dlatego 13 czerwca zorganizowaliśmy pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji, którą przeprowadziła Pani Jolanta Siemaszko – zastępca komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku.

 

<< BEZPIECZNE WAKACJE >>
kliknij

ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!!!

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

PIZZA I LODY

Rok szkolny 2023/2024 dobiega końca. Radość z nadchodzących wakacji przyćmiewa jednak rozłąka z kolegami z grupy. Na pocieszenie Grupa III z okazji kończącego się roku szkolnego wybrała się do pizzerii „Kredens”, gdzie zamówiliśmy gigantyczne pizze. Na deser udaliśmy się również na lody. Wszystkim poczęstunek bardzo smakował. Wyjście było bardzo udane. Wróciliśmy do internatu najedzeni i szczęśliwi.

Opracował: D.Abolik

Czytaj Więcej

PIKNIK RODZINNY

W dniu 6 czerwca na terenie naszego Ośrodka odbył się Piknik Rodzinny. W organizację zaangażowane były sekcje kulturalno – artystyczna, sportowa oraz osoba odpowiedzialna za kalendarz imprez. W wydarzeniu uczestniczyła Pani dyrektor Ośrodka, rodzice oraz opiekunowie wychowanków.

Piknik obfitował w atrakcje: wychowankowie zaprezentowali wzruszające przedstawienie, Pani dyrektor wręczyła dyplomy uznania dla wyróżniających się wychowanków, a także przygotowano multimedialną prezentację rocznych wydarzeń, które odbyły się w internacie. Dla gości przygotowano słodki poczęstunek. Szkolne cheerleaderki zaprezentowały taneczny pokaz, a zawody sportowe, w których brali udział uczniowie, rodzice i opiekunowie, przyniosły wiele radości. Najlepsza grupa sportowa została nagrodzona pucharem.

Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami, poczęstunkiem. Piknik był okazją do integracji i wspólnej zabawy.Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji i uczestnictwo. Do zobaczenia za rok!

Opracował: D. Niewiadomska

Czytaj Więcej

MAJOWY PIKNIK

21 maja na terenie Ośrodka grupy wychowawcze zorganizowały piknik. Była to okazja do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu wszystkich wychowanków. Na powitanie każde dziecko otrzymało pizzę, którą wcześniej wspólnie przygotowaliśmy. W czasie pikniku rozegraliśmy mecz w piłkę nożną. Wszyscy wychowankowie chętnie uczestniczyli w rywalizacji sportowej. Był to bardzo miły i niezapomniany dzień w grupach wychowawczych.

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi nasi wychowankowie wzięli udział w zajęciach, w trakcie których dowiedzieli się na temat współczesnych zagrożeń związanych ze stanem środowiska naturalnego. W trakcie spotkania zostały wykonane makiety ziemi, które ozdobią nasz korytarz, wychowankowie rozwiązali także zagadki i krzyżówki o tematyce ekologicznej. Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było wspólne uporządkowanie terenów zielonych na terenie Naszego Ośrodka. Organizatorami spotkania byli wychowawcy: Pani Agnieszka, Dorota, Elwira, Ola oraz Pan Dawid.

Opracował: D. Abolik

Czytaj Więcej

CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

W dniu 16.04.2024 grupy wychowawcze odwiedziły Pani Monika Smolińska – kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinku oraz Pani Ewa Tośko – Korszun- pracownik schroniska. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jaka ogromna odpowiedzialność spoczywa na właścicielach czworonogów. Wychowankowie dowiedzieli się, co zrobić w przypadku znalezienia bezdomnego psa lub kota, oraz co oznacza okazanie empatii, troski, zaufania i przyjaźni wobec zwierząt. Największą niespodzianką dla nas wszystkich uczestników była Parówka – 12 letnia mieszkanka schroniska. Skradła serca nie tylko wszystkich podopiecznych, ale również wychowawców. Na zakończenie spotkania wychowawcy wręczyli drobny upominek w postaci karmy i smakołyków dla zwierząt. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Organizatorami byli wychowawcy: A. Szlaz i D. Abolik.

Opracował: A. Szlaz

Czytaj Więcej
Skip to content