Pogoda może nie za bardzo dopisywała ale nam udało się złapać trochę promieni słońca pośród tych majowych deszczowych chmur. Przyroda zachwycała, a przygoda nas wzywała… Więc jak było można im odmówić….

  • WYPRAWA Z PANEM BOGUSIEM BERESZYŃSKIM ŚLADAMI UNII EUROPEJSKIEJ W SZCZECINKU

Czy wiecie jak dużo niezwykłych miejsc i obiektów znajduje się w Szczecinku na około 2 kilometrach trasy? Sami byliśmy wielce zdziwieni, a Pan Boguś jak zwykle niezastąpiona skarbnica wiedzy… Bardzo dziękujemy w tym miejscu Panu, nasz drogi Przyjacielu, za kolejny czas który nam Pan poświęcił i pozdrawiamy Pana! Wyprawa piesza odbyła się 10 maja 2022r. Wyruszyliśmy z rynku miejskiego, nazywanego Placem Wolności, przez teren malowniczego zabytkowego Parku Miejskiego do zamku książęcego, gdzie wstąpiliśmy z krótką wizytą. Następnie doszliśmy do plaży miejskiej i skierowaliśmy się ku Wieży Bismarcka vel Przemysła. Tam czekało na nas ognisko i kiełbaski…

  • WYPRAWA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W CZARNEM

Maryla Rodowicz śpiewała: „…gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska”… My tak nie mogliśmy. Wiecie szanowni Czytelnicy, jak dużo zła dzieje się na Ukrainie z powodu rosyjskiej agresji, a nie chcąc zbyt dużo ujawniać z wojskowych tajemnic (o co proszą władze państwowe), powiemy skromnie: niejednemu chłopakowi zadrżało serce na widok czołgu czy innej machiny wojskowej… A dziewczyny, jak to dziewczyny: „za mundurem panny sznurem”. Stwierdzimy ogólnie: było mega ciekawie! Zdradzimy tylko, że byliśmy tam 24 maja.

Opracował: A. Grobelna-Sochaj