W ramach innowacji pedagogicznej „Bliżej natury” uczniowie naszego Ośrodka – klasa 2 b i klasa 3 a p. M. Kaczmarczyk oraz uczniowie z klasy 3b p. P. Pauliny i P. Marzeny z SP5 spotkali się w parku miejskim w Szczecinku w celu zapoznania. Wzięli udział w zabawach integracyjnych przy użyciu chusty animacyjnej. Biorąc pod uwagę jeden z najważniejszych z celi – dbanie o środowisko naturalne, uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątania świata”. Dzieci integrując się ze sobą wspólnie sprzątali w park miejski. Po akcji sprzątania wszyscy udali się na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku”. Zajęcia miały charakter przyrodniczy i dotyczyły głównie lasu. Pani edukator przedstawiła uczniom ciekawostki i podstawowe informacje na temat, jak należy dbać o las i jakie korzyści czerpie człowiek wykorzystując las. Dzieci wysłuchały również ciekawostek na temat życia zwierząt zamieszkujących teren leśny. Uczniowie poza obserwacją i uważnym słuchaniem mieli zadania do wykonania, np.: odnaleźć tropy poszczególnych zwierząt, przeliczyć ile lat ma określone drzewo. Na zakończenie zajęć uczestnicy odwiedzili akwarium gdzie mogli zaobserwować różnego rodzaju ryby.

Opracował: M. Kaczmarczyk