W dniu 07.06.2022 r. uczniowie klas Ie-IIe i Ib–IIc pod opieką Pań: Klaudyny, Emilii, Oli oraz Agnieszki i Magdy udali się na swoją pierwszą poważną wycieczkę! Do Kołobrzegu wyruszyliśmy porannym pociągiem ze Szczecinka. Już sam fakt jazdy pociągiem okazał się nie lada wyzwaniem i ogromnym przeżyciem, gdyż większość uczniów po raz pierwszy w swoim życiu podróżowała tym środkiem transportu. Mimo obaw, Kołobrzeg przywitał nas przepiękną słoneczną pogodą. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego. Dzieciom szczególnie przypadła do gustu zewnętrzna ekspozycja, gdyż mogły wejść na czołg czy samolot i zrobić sobie pamiątkowe fotografie. Kolejnym punktem naszej wyprawy był pyszny obiad w restauracji. Uczniowie doskonalili umiejętność składania zamówienia i kulturalnego zachowywania się w miejscu publicznym. Wszyscy spisali się przy tym na medal!

Następnie udaliśmy się na fascynującą wystawę interaktywną „Ukryta Kraina”, gdzie na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek i sensorycznych doznań. Podążając za złotymi gwiazdkami ożywialiśmy zwierzęta i przedmioty przy pomocy magicznej różdżki, co budziło wśród dzieci ogromne emocje. Po takiej dawce bodźców przyszedł czas na wyciszenie i piknik na plaży. Słuchając szumu fal dzieci zjadły pyszne lody i miały okazję pobawić się w piasku. Był też oczywiście czas na spacer promenadą i zakup pamiątek. Co ważne – w Kołobrzegu za środek transportu służyły nam jedynie własne nogi, co od niektórych wymagało wysiłku i przezwyciężenia własnych słabości. Wszyscy okazali się jednak dzielnymi piechurami i dali radę pokonać wszystkie dystanse.

W drodze powrotnej nie obyło się bez przygód. W tracie podróży zerwana została trakcja i pociąg nie mógł kontynuować jazdy. Z pomocą przyszli rodzice, którzy samochodami przyjechali po nas do Wielanowa i bezpiecznie pomogli dotrzeć wszystkim do domów. Serdecznie za to dziękujemy! Wszyscy świetnie się bawiliśmy i już zastanawiamy się, gdzie by tu pojechać następnym razem… 🙂

Opracował: K. Tarnogrodzka, E. Paszewska