Choć za oknem zima nie odpuszcza, siedemnastego marca wychowankowie grup wychowawczych ochoczo zabrali się do wykonania Marzanny. Jest już tradycją, że z okazji pierwszego dnia wiosny uczestniczymy w imprezie plenerowej na której zostaje spalona wcześniej wykonana słomiana kukła – symbol odchodzącej pory roku jaką, jest zima. Niestety w tym roku pogoda nie miała nic wspólnego z wiosenną aurą, było zimno, wietrznie zaskoczył nas również padający przez chwilę śnieg. Zła aura nie przeszkodziła nam jednak w korowodzie z Marzanną wokół szkoły. Przed rozpaleniem ogniska wychowankowie uporządkowali teren wokół ogniska oraz przylegający do niego plac zabaw, a po wykonanej pracy każdy mógł ogrzać się przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę.

Opracował: M. Bujkiewicz, L. Brożko – Juriewicz