30 września 2021 r w Szczecinku odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Sadzimy”. Organizatorem tego przedsięwzięcia w naszym mieście była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. W myśl –„Jesteśmy eko” klasy 2 b i 3a p. M. Kaczmarczyk postanowiły wziąć udział w proekologicznej akcji. Uczniowie z tego tytułu otrzymali od leśników darmowe drzewka iglaste, które zasadzili przy szkolnym placu zabaw. Posadzenie drzew odbyło się w większym gronie uczniów naszego Ośrodka. Wspomagając młodszych kolegów chętnie podjęli się tego zadania uczniowie z klas przyspasabiających do pracy 1 b i 2 b pod opieką p. Łukasza Chmielewskiego oraz uczniowie z klas 2e i 3a będących pod opieka p. Przemka Kielinga. Wychowankowie klas p. Moniki Kaczmarczyk na pamiątkę udziału w akcji postanowili nadać imiona swoim drzewkom, a oto klika z nich: Kolczatek, Matka natura, Rambo i Misia.

Opracował: M. Kaczmarczyk