W środę 15.06.2022r na boisku „Orlik” przy SOSW w Szczecinku odbył się VI Integracyjny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez UKS Victoria Szczecinek. W turnieju udział wzięli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szczecinku (zawodnicy UKS Victoria) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na trzy drużyny: Czerwoni, Zieloni, Niebiescy, składające się z dziewcząt i chłopców obu szkół. Turniej poprzedził występ grupy tanecznej pod przewodnictwem Pana Grzegorza Pawelskiego, a same rozgrywki rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Zasada. Mecze były bardzo zacięte, a o kolejności na podium decydowały zdobyte bramki.

Wyniki Turnieju:
Zieloni 3-2 Niebiescy
Niebiescy 2-1 Czerwoni
Czerwoni 2-0 Zieloni

Kolejność:

1. Czerwoni 3pkt. Bramki 3-2
  2. Niebiescy 3pkt. Bramki 4-4
  3. Zieloni 3pkt. Bramki 3-4

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny puchary. Po turnieju odbył się jeszcze jeden mecz: Nauczyciele – Uczniowie. I choć to była tylko zabawa, to jednak zawodnicy z dużym zaangażowaniem podeszli do spotkania. Dla wszystkich uczestników był to dzień spędzony na dobrej sportowej zabawie, zakończony wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Takie integracyjne spotkania są bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Pokazują, że różne możliwości czy umiejętności nie stanowią przeszkody, by razem robić fajne rzeczy!!!
Za dofinansowanie imprezy i pomoc w jej organizacji DZIĘKUJEMY Miastu Szczecinek i OSiR Szczecinek!

Opracował: K. Wilczyńska, P. Czupiel