medal1W dniach 13 – 16 września 2017 roku odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej
7-osobowej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych. Drużyny zunifikowane tworzone są przez zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i osoby pełnosprawne. Rozgrywki odbywały się na boiskach CWZS Zawisza w Bydgoszczy, a wzięło w nich udział przeszło 200 sportowców z całej Polski.

Województwo Zachodniopomorskie reprezentowane było przez drużynę złożoną z młodych piłkarzy z Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk” ze Szczecina – trener Rafał Szebel oraz Klubu Olimpiad Specjalnych „Gryf” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ze Szczecinka – trener Łukasz Chmielewski.
Skład reprezentacji:

  • Kacper Wiśniewski, Adrian Resól, Karol Kazimierski, Paweł Szajnowski, Michał Paska – Szczecin
  • Patryk Dytrych, Mateusz Dytrych, Paweł Spierewka, Kamil Witulski, Dawid Śliwiński – Szczecinek

Pierwszego dnia zawodów odbywały się rozgrywki obserwowane, które dawały drużynom kwalifikacje do poszczególnych grup sprawnościowych (trzy grupy). Następnie rozpoczęły się właściwe mecze, pełne skrajnych emocji; wymagające od zawodników ogromnego wysiłku i zaangażowania – a od trenerów opanowania i profesjonalizmu. Codzienna praca na treningach po raz kolejny przyniosła wymierne efekty
w postaci wywalczenia przez reprezentację naszego województwa I miejsca w swojej kategorii sprawnościowej.

Nasi młodzi mistrzowie zostawili na murawie boiska pot i łzy – a w zamian przywieźli złote medale, niezapomniane wrażenia, nowe przyjaźnie; a także przeświadczenie, że marzenia i konsekwentna praca łamią wszelkie bariery!

Opracował:
Tekst: Katarzyna Wilczyńska
Foto: Łukasz Chmielewski