sosw2601

Kolejne już spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców, w naszej szkole odbyło się w styczniu 2020 roku. Uczniowie klas Va / VIa / VIc wzięli udział w zajęciach pt. „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…”. Dzieciaki nie tylko dowiedziały się wielu ciekawych i pożytecznych wiadomości o witaminach i ich znaczeniu dla zdrowia człowieka, ale również mogły praktycznie „pobawić się witaminami”. Pyszna sałatka owocowa, którą uczniowie przygotowali samodzielnie… pod czujnym okiem opiekunów… smakowała wszystkim. Okazało się, iż odżywiać się zdrowo nie znaczy, że niesmacznie…!

Opracował: K. Wilczyńska