Po przerwie, spowodowanej pandemią, 30.05.2022 roku w szczecineckim kinie Wolność odbyło się Spotkanie Terapeuci Dzieciom, w ramach którego zespół teatralny nauczycieli i terapeutów Bajka wystawił dla dzieci przedstawienie. Tym razem aktorzy przenieśli widzów w bajkowy świat Smerfów. Wśród widowni znaleźli się podopieczni naszego Ośrodka oraz zaprzyjaźnione przedszkola – Miś, U Cioci Gosi, Kredka oraz Placówka Terapeutyczna Jaś i Małgosia. Widzowie aktywnie brali udział w odbiorze przedstawienia, dzieci śpiewały razem ze Smerfami i bardzo dobrze się bawiły. Uśmiechnięte buzie dzieci, wejście w interakcje z aktorami świadczyły o pełnym zaangażowaniu dziecięcej widowni. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem ze strony wszystkich odbiorców a najważniejsi wodzowie – dzieci z zaciekawieniem śledziły występy swoich nauczycieli na scenie. Spotkania artystyczno-terapeutyczne organizowane są przez nasz Ośrodek tradycyjnie od wielu lat. Ta forma dialogu z dzieckiem po raz pierwszy miała miejsce w 2000 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Opracował: B. Stefańska