Grudzień to wyjątkowy miesiąc, obchodzimy w nim bowiem najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie. Każdy człowiek z tęsknotą wyczekuje na moment, kiedy zaśpiewa pierwszą kolędę, zasiądzie z rodziną do wigilijnego stołu i podzieli się opłatkiem z najbliższymi. Im bliżej 24 grudnia, tym bardziej udziela nam się świąteczny nastrój i tym intensywniej przygotowujemy się do obchodów tych niepowtarzalnych dni. W oczekiwaniu na Pierwszą Gwiazdkę i Narodzenie Bożej Dzieciny w naszych domach już pojawiają się ozdoby i świąteczne akcenty. W naszej szkole i internacie również pojawiły się świąteczne dekoracje. Wychowankowie z pomocą wychowawców i nauczycieli dekorowali stołówkę, korytarze szkolne oraz świetlice. Dzięki dużemu zaangażowaniu powstała szopka bożonarodzeniowa, zostały udekorowane lampy, stworzyliśmy dekorację tablicy, a także skrzaty z gałęzi świerku.

Opracował: D. Abolik, E. Zdanowicz