noname

W bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć kształtujących kreatywność, uczniowie klasy IB Szkoły Przysposabiającej do Pracy zajmowali się kreatywnym nakryciami stołów. Przez cały semestr gromadzili materiały do wykorzystania podczas serwisów (przynosili zbędne rzeczy z domów rodzinnych, zbierali okazy przyrodnicze w plenerze, kupowali w sklepach lub second handach oraz wykonywali własnoręcznie dekoracje). Przy wyszukiwaniu pomysłów do nakrycia danego stołu korzystali z zasobów internetowych – zdjęć oraz filmów pokazujących np. składanie serwetek w konkretny kształt. Do ćwiczeń został wybrany stół, przy którym nasze grono pedagogiczne spożywa obiad. Stół został nazwany „Miejscem dla VIP-ów”. Każda dekoracja danego stołu nosiła inną nazwę np. Dotyk Midasa, Wrzosowa nostalgia, Dyniowe inspiracje, Mikołajkowy Zawrót Głowy i inne. Nasza klasa zajęła się również dekoracją stołów na coroczną, wspólną wigilię. Owoce naszej pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Opracował: V. Orłowska