28 września 2021 r w ramach programu własnego „W świecie zawodów” klasa 2b i 3a uczniowie p. M. Kaczmarczyk odwiedzili salon stylizacji paznokci „Kama Nails”. Właścicielka zakładu Pani Kamila przywitała uczniów „słodkim poczęstunkiem”. Mali słuchacze dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się kosmetyczka i jakie umiejętności trzeba rozwijać, aby móc wykonywać ten zawód. Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie salonu i przybory wykorzystywane przez kosmetyczkę w pracy. Podczas wizyty uczniowie bacznie obserwowali pracę kosmetyczki, która zajmowała się w tym czasie stylizacją paznokci klientki. Tematem w szczególności zainteresowana była jedna z uczennic, która z chęcią wykonywała zaproponowane przez P. Kamilę czynności związane z pielęgnacją i zdobieniem paznokci klientki. To była cenna lekcja nie tylko dla dziewczyn, ale i dla chłopców, ponieważ ważne jest to żeby dbać o wygląd swoich dłoni. Dziękujemy p. Kamili za spotkanie.

Opracował: M. Kaczmarczyk