18 października 2018r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w X Ogólnopolskim Przeglądzie Recytatorskim Uczniów Szkół i Ośrodków Specjalnych. „Polska moja Ojczyzna” tak brzmiało tegoroczne hasło konkursu, które nawiązywało do 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
W przeglądzie wzięli udział uczniowie placówek specjalnych ze Szczecina, Tanowa, Polic, Sławoborza, Waniorowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina oraz reprezentacja naszego Ośrodka. Gościem specjalnym była wizytator Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty – Pani Agnieszka Stroynowska oraz specjalista Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin – Pani Anna Kaczkiełło. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe. Naszą placówkę reprezentowali:

• Rafał Zdebski kl. Va SP,
  • Stanisław Kręcichwost kl. Va SP,
  • Piotr Erbertowski kl. Vb SP,
  • Sandra Sugak kl. II SPDP.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, a tym samym uzyskali najwyższe, pierwsze miejsca. Recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: M. Jurjewicz, W. Gwiazda