29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem święta jest propagowanie głośnego czytania wśród najmłodszych. Nasi wychowankowie chętnie włączyli się w akcję, uczniowie klas VI-VII oraz Pani dyrektor Anna Bartosz czytali baśnie Braci Grimm na lekcjach oraz podczas długiej przerwy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchali starszych kolegów, następnie wzięli aktywny udział w quizie. Czytanie na głos stymuluje rozwój, kształtuje wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. Poprawia również koncentrację oraz uczy myślenia. Głośne czytanie to idealny sposób na nudę w czasie długich jesiennych dni. Jest to także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Podążając za słowami Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” zachęcamy rodziców, dziadków oraz starsze rodzeństwo do codziennego głośnego czytania.

Opracował: W. Gwiazda, M. Jurjewicz