Na lekcjach wychowania fizycznego w klasie I-II A uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z nauki jazdy na rowerze prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego Panią Krystynę Bazylińską i Pana Pawła Czupiela. Podczas ćwiczeń dzieci uczyły się prawidłowej jazdy na rowerze oraz doskonalenia różnego rodzaju manewrów. Zajęcia miały za zadanie zachęcić dzieci do ruchu na świeżym powietrzu oraz rozwijania nowych zainteresowań sportowych i turystycznych. Podczas spotkań dzieci poznawały również podstawowe zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się na drodze, na koniec zajęć odbył się konkurs, gdzie dzieci mogły się pochwalić zdobytą wiedzą i otrzymać kamizelki odblaskowe. Była to również świetna zabawa dla wszystkich podopiecznych, a dla niektórych nowa forma ruchu. Wszyscy uczniowie klasy I-II A wezmą udział w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w najbliższym czasie.

Opracował: P. Czupiel, K. Bazylińska