medal124 maja 2017r. odbyły się w Szczecinku Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w LA Placówek Kształcenia Specjalnego. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn: z Chojny, Goleniowa, Koszalina, Sławna, Stargardu, Suliszewa, Szczecina, Świnoujścia, Pyrzyc i Szczecinka. Organizatorami Mistrzostw był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy
w Szczecinku, Ośrodek Sportu i Rekreacji  i Starostwo Powiatowe w Szczecinku.
Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonała Pani Zofia Kosicka – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Pan Czesław Kozak – Prezes Stowarzyszenia „Sprawni Razem”. Celem Mistrzostw było wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski w Krakowie oraz propagowanie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna z Chojny a w kategorii gimnazjów i szkół zawodowych drużyna z Pyrzyc. Drużyna ze Szczecinka w kategorii gimnazjów zajęła II miejsce. Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku liczyła 18 zawodników, którzy w sumie zdobyli 11 medali
(3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych).
Złote medale zdobyli: Magdalena Kwiecień w skoku wzwyż, Sebastian Rynkiewicz w biegu na 60 metrów oraz sztafeta 4×200 metrów chłopców w składzie – Sebastian Rynkiewicz, Dominik Chilla, Mateusz Sosnowski i Patryk Dytrych.
Organizatorzy Mistrzostw serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji imprezy.

Opracował: Joanna Chwedczuk, Krystyna Szwedziak