sosw5501

28 stycznia 2020 r. w ramach programu własnego „Uczeń zdrowy i bezpieczny” Pani Moniki Kaczmarczyk na lekcje do klasy 3 „a” przyjęła zaproszenie po raz kolejny Pani Paulina Peciak Nazarewska. Tym razem zajęcia dotyczyły tematyki bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali dobrych rad jak i gdzie można bezpiecznie bawić się nie narażając swojego życia i zdrowia. Uzyskali również informacje jak zachować się gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji np. gdy załamie się pod nami lód i jakie mogą być tego konsekwencje. Podczas zajęć uczniowie wykazali się wiedzą – aktywnie udzielali odpowiedzi na ważne pytania dotyczące bezpiecznych zabaw i gdzie szukać pomocy. Na koniec zajęć każdy z dzieci otrzymał nagrodę za aktywność – słodycze oraz znaczek odblaskowy. Poprzez tego typu zajęcia nasi uczniowie stają się coraz bardziej świadomi ryzykownych sytuacji zagrażających ich życiu.
Czekamy na kolejne spotkanie…

Opracował: M. Kaczmarczyk