sosw10811

Mimo, że czas świąteczny już minął, a nowy rok na dobre zagościł, my nadal pozostajemy w klimacie radości z Bożego Narodzenia. Tradycją internatu są coroczne jasełka przygotowywane przez wychowanków pod opieką nauczycieli. Po wizycie Ojca Wojciecha Pawlickiego w pomieszczeniach grup wychowawczych wszyscy zgromadziliśmy się na internackiej stołówce gdzie w świątecznej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wychowankowie wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Przedstawienie było wyjątkowe. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Uwieńczeniem jasełek były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólna kolacja.

Opracował: L.Brożko, K. Englot, M. Bujkiewicz