gora-grosza

W okresie od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. w naszym Ośrodku przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy, aby pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie
i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych.
Uczniowie naszego Ośrodka nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników, chętnie przynosili drobne monety. Akcja okazała się dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Monety zbierane były w szkole oraz w grupach wychowawczych. Ogółem podczas tegorocznej edycji akcji zebraliśmy 241 zł 24 gr w tym:

• 5 gr – 91 zł 95 gr – 6,92 kg
  • 2 gr – 58 zł 76 gr – 8,72 kg
  • 1 gr – 90 zł 53 gr – 15,44 kg

Dziękujemy Wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się akcję. W szczególności dziękujemy tym, którzy podliczali zebrane pieniądze. Pieniądze zostaną przesłane do Towarzystwa „Nasz Dom”.

Opracował: M. Jurjewicz, K. Bazylińska, M. Bujkiewicz