MENU

Plakat-Mówię-Bez-Słów
Logo-Mówię-Bez-Słów
Lodo-1%-Podatku
Logo-Link-Poczta-ePUAP
Logo-Kanał-Filmowy-YouTube

Licznik odwiedzin:

322374

OBÓZ REKREACYJNO – SPORTOWY

IMG_20190801_113829_resized_20190828_082900183

Na przełomie lipca i sierpnia przez blisko 7 dni uczniowie Naszego Ośrodka mieli możliwość uczestniczenia w obozie rekreacyjno-sportowym w Poznaniu. W ramach obozu młodzież uczestniczyła w zajęciach na stadionie sportowym, wycieczkach do poznańskiego zoo. Podopieczni mieli możliwość zwiedzania urokliwej poznańskiej starówki oraz położonych nieopodal galerii handlowych w których robili zakupy. Uczniowie spędzali aktywnie czas na basenie oraz na plaży korzystając z promieni słonecznych i zażywając kąpieli, a także grając w plażową piłkę siatkową. Aktywnie spędzony czas mijał bardzo szybko ale pozwolił wszystkim na odpoczynek i nabranie siły przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Opracował: K. Bazylińska

Czytaj Więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

sosw64

Nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich uczniów. 19 czerwca 2019 r. po raz ostatni dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2018/2019. Tradycyjnie były wyróżnienia dla najlepszych uczniów, podziękowania oraz krótki występ artystyczny w wykonaniu kl. Vb, Va, IVb, IIIa. Rozpoczynające się wakacje to czas na zasłużony wypoczynek i zabawę. To także czas wielu fascynujących przygód. Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu
 🙂

Opracował: W.Gwiazda, M.Jurjewicz

Czytaj Więcej

„WAKACJE – ZNÓW BĘDĄ WAKACJE, NA PEWNO MAM RACJE WAKACJE BĘDĄ ZNÓW ”

sosw59

W ciągu całego roku szkolnego 2018/2019 kalendarz imprez Ośrodka obfitował w różnego rodzaju uroczystości. O wspólnych zajęciach, akcjach charytatywnych, działaniach ekologicznych, warsztatach plastycznych systematycznie informowaliśmy na stronie internetowej. Rok intensywnej pracy internat zakończył PIKNIKIEM zorganizowanym w dniu 12.06.2019r. Impreza miała charakter plenerowy. Każda z grup wychowawczych przygotowała na tą wyjątkową okazję małą przekąskę. Znalazły się tam: mufinki z kremem, galaretki
z owocami, paszteciki i przepyszne kanapki. Czas uprzyjemniała nam muzyka, przy jej dźwiękach wspólnie bawiliśmy się. Uwieńczeniem imprezy było oczywiście pieczenie kiełbasek na ognisku. Za miło spędzone chwile dziękujemy całej społeczności internackiej Dzieciom, zaproszonym gościom, wychowawcom oraz pani dyrektor Justynie Szałwińskiej.

ŻYCZYMY UDANYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI POD GORĄCYM, PEŁNYM SŁOŃCA NIEBEM!

Opracował: M. Bujkiewicz

Czytaj Więcej

LUBIMY BYĆ RAZEM

sosw15

W ciągu tego roku szkolnego byliśmy razem przez dziesięć miesięcy, uczyliśmy się, wspólnie spędzaliśmy czas od poniedziałku do piątku. Ten okres bardzo szybko nam minął. Teraz wspólnie postanowiliśmy wybrać się na pieszą wycieczkę do centrum Szczecinka – były lody i egzotyczne potrawy, pogoda dopisała – mamy nadzieję, że po wakacjach w takim samym składzie spotkamy się znowu.

Opracował: M. Bujkiewicz

Czytaj Więcej

KOLEJNA WIZYTA TESCO

sosw10

W tym roku szkolnym po raz kolejny nasi uczniowie, mieli okazję wybrać się na wycieczkę do sklepu Tesco w Szczecinku w ramach programu „Od uprawy do potrawy”. Tym razem byli to najmłodsi wychowankowie naszej szkoły. Na miejscu mieli możliwość zobaczenia jak wygląda praca w tak dużym sklepie. Podczas ekspedycji smaków poznali zasady zdrowego odżywiania się. Na koniec samodzielnie przygotowali dla siebie pyszny deser według własnego przepisu. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.

Opracował: A. Ziółek

Czytaj Więcej

I ZACHODNIOPOMORSKI INTEGRACYJNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY

14 czerwca 2019 roku na nowym stadionie lekkoatletycznym w Szczecinku po raz pierwszy odbył się Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku,
a współorganizatorami: UKS Victoria Szczecinek, STS Pomerania Szczecinek, Powiat Szczecinek, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Szczecinek. Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu była integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół naszego regionu i wspólna rywalizacja sportowa. Królowa sportu – lekkoatletyka – zgromadziła na pięknym szczecineckim stadionie lekkoatletycznym kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników: SOSW Szczecinek, nasi Przyjaciele z SP 1 Szczecinek, sportowcy z SP 4 Szczecinek, ZPET Bobrowo, SP Barwice, a także zawodnicy STS Pomerania
i UKS Victoria. Takie święto sportu nie mogło obyć się bez znamienitych gości – którym w tym miejscu dziękujemy za przybycie – Starosta Powiatowy Pan Krzysztof Lis, Dyrektor OSIR-u Pan Szymon Bibik, Dyrektor ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica Pani Joanna Buzała i oczywiście Gospodarz Mityngu – Dyrektor SOSW w Szczecinku Pani Barbara Zasada.
Wszystkich zebranych na stadionie powitał Pan Starosta Krzysztof Lis oraz Pani Dyrektor Barbara Zasada, którzy życzyli młodym sportowcom sukcesów ale i radości z bycia razem i pięknej sportowej rywalizacji. Zawody rozpoczęły się biegiem na 100 m najmłodszych zawodniczek… tu rolę sędziego startera wziął na siebie Pan Starosta. Pozostałe konkurencje dla dziewcząt i chłopców: biegi na dystansie 100m i 300m, sztafety 4x100m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal. Dziękujemy młodym sportowcom, ich trenerom i opiekunom za wysiłek i rywalizację sportową w duchu fair play. Dziękujemy sędziom i wszystkim, którzy pomogli nam sprawnie przeprowadzić zawody.
Dziękujemy STS Pomerania za fachowe wsparcie w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy WSPANIAŁYM WOLONTARIUSZOM z ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku, którzy przez ostatnie kilka lat są dla nas wsparciem
i przyjaciółmi. Dziękujemy znamienitym gościom, że zechcieli poświęcić swój cenny czas dla młodych sportowców. Dziękujemy wreszcie Powiatowi Szczecinek, Miastu Szczecinek i OSIR- owi Szczecinek, bez których I Zachodniopomorski Mityng Lekkoatletyczny nigdy by się nie odbył. Mamy szczerą nadzieję, iż również w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z lekkoatletycznych osiągnięć oraz wspólnych startów sportowców z różnych szkół.

Opracował: Organizator

Czytaj Więcej
Skip to content