REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGU OLIMPIAD SPECJALNYCH – SZCZECIN 2018

bowling

7 listopada w Szczecinie reprezentacja naszej Placówki zmierzyła się z zawodnikami
z całego województwa w Turnieju Bowlingu (kręgle). Było to zadanie bardzo trudne, gdyż nasi zawodnicy nie mają na co dzień możliwości trenowania na kręgielni. Tym bardziej naszym uczniom oraz ich opiekunom (Paweł Czupiel i Przemek Kieling) należą się ogromne słowa uznania za dobrą grę. Miejsca finałowe zajęli: Daria Myrcha, Oliwia Wechman, Julia Skwarek, Kaja Ratza, Aleksandra Kolanek, Ewelina Merska, Matylda Kun, Agata Olejniczak, Filip Konefał, Kacper Glaznet, Kacper Chudzik, Paweł Śliwiński, Piotr Erbertowski. Tuż za podium uplasowała się Adrianna Zając, a najlepiej spisał się Michał Śliwiński zdobywając złoty medal .

Opracował: K. Wilczyńska, P. Kieling

BIEG Z NIEPODLEGŁĄ

_MG_7795

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to ważne i piękne święto dla każdego Polaka. Również w naszym Ośrodku na wielorakie sposoby uczymy dzieci i młodzież szacunku dla kraju, przestrzegania zasad i kultywowania tradycji oraz… radości z powodu życia w wolnym państwie. Konkursy wiedzy o Polsce, konkursy plastyczne, nauka Hymnu Polski, a także zmagania sportowe: to wszystko są metody nauki patriotyzmu. 6-go listopada na nowym stadionie lekkoatletycznym odbył się „Bieg z Niepodległą”. To jedyne w swoim rodzaju zawody sportowe, gdzie na bieżni stanęli obok siebie uczniowie z różnorodnymi niepełnosprawnościami – ci sprawniejsi pomagali mniej sprawnym kolegom; biegali również nauczyciele i wychowawcy. Do pokonania był dystans 400 lub 100 metrów; do zdobycia słodki upominek, piękny medal ale przede wszystkim świadomość bycia kimś wyjątkowym, radość ze wspólnie spędzonego czasu, umiejętność dzielenia się sobą z innymi… to taka nas wszystkich mała WIELKA NIEPODLEGŁOŚĆ.

NA SPORTOWO…NA WESOŁO…

img_1234567

Zajęcia sportowe, i nie tylko… ruszyły już pełną parą. Dzieci i młodzież pod czujnym okiem swoich trenerów wyciskają siódme poty podczas treningów. Jak co roku propozycje dla naszych uczniów są różnorodne i każdy może znaleźć coś dla siebie: zajęcia ogólnorozwojowe z elementami fitness, lekkoatletyka, piłka nożna, koszykówka i wiele innych zajęć, w tym zajęcia na basenie, zajęcia jazdy konnej lub nordic walking. Zajęcia odbywają się nie tylko na dobrze znanych dzieciom obiektach ale również na nowiutkim stadionie lekkoatletycznym lub na pięknej Sali sportowej przy SP 6 w Szczecinku. Skoro zaczęły się treningi, to i czas na rywalizację sportową podczas różnorodnych zawodów. I tak – 10 października reprezentacja naszej Placówki wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych, gdzie chłopcy zajęli szóste miejsce. Przed nami zaś kolejne zawody, m.in. bowling i tenis stołowy.

Opracował: K. Wilczyńska

NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ… RAZEM Z UKS VICTORIA :)

IMG_20180926_095228

Rozpoczął się nowy rok szkolny – czas nauki – ale również nowych zajęć i atrakcji organizowanych przez UKS Victoria dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z SOSW Szczecinek. Dzieci miały już możliwość uczestniczenia w zajęciach jazdy konno w Ośrodku Jeździeckim „Lipowy Dwór”, gdzie oprócz samej jazdy mogły nakarmić zwierzęta oraz miło spędzić czas przy ognisku piekąc kiełbaski. Na zakończenie lata, korzystając z ładnej pogody zorganizowany został rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko, w którym uczestniczyli uczniowie z SOSW wraz ze swoimi rodzicami. To dopiero początek roku szkolnego, w którym na dzieci z naszej Placówki czeka mnóstwo atrakcji, m.in. wycieczki, udział w zajęciach sportowych, nauka pływania na basenie, wyjścia do kina, zajęcia w parku trampolin, wyjazdy na zawody regionalne i ogólnopolskie Olimpiad Specjalnych oraz wiele innych. Za możliwość realizacji wszystkich projektów serdecznie dziękujemy Powiatowi Szczecineckiemu, Miastu Szczecinek oraz Wszystkim naszym Przyjaciołom!

Opracował: K. Wilczyńska, P. Czupiel

V REGIONALNE BIEGI PRZEŁAJOWE OLIMPIAD SPECJALNYCH – SZCZECINEK 2018

biegi

W środę 03.10.2018r. już po raz piąty odbyły się w Szczecinku biegi przełajowe pod egidą Olimpiad Specjalnych. Gospodarzem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Gryf”, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku. Ponadto
w imprezie wzięły udział kluby:

• Sokół Bobrowo,
  • Słoneczni Suliszewo,
  • Rzeka Koszalin,

oraz zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku, dla której specjalnie został zorganizowany dodatkowy bieg. Odbyło się sześć biegów na dystansie 800m, w których zawodnicy byli podzieleni ze względu na płeć, wiek i sprawność fizyczną. Zwycięscy biegów reprezentować będą nasze województwo
w zawodach ogólnopolskich. Gospodarze „Gryf” Szczecinek wywalczyli 3 złote medale! Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i upominki, mogli też rozgrzać się gorącym posiłkiem. Za możliwość zorganizowania zawodów dziękujemy Powiatowi Szczecinek oraz OSiR Szczecinek. Wielkie podziękowania za pomoc dla wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku!

Opracował: K. Wilczyńska, P. Czupiel

UKS VICTORIA NA WAKACJACH

bty

Kilkoro młodych sportowców UKS Victoria, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Szczecinku wróciło właśnie z obozu sportowo-rekreacyjnego
w Borowicach k. Karpacza. Cudowna pogoda sprzyjała nie tylko pieszym wędrówkom po górskich szlakach, ale również treningom na stadionie oraz rekreacji na basenie. Wszystkie te przyjemności możliwe były dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Szczecinek. Dodatkowo, dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Szczecineckiego, młodzież odwiedziła Pragę
i przepłynęła się łodzią po Wełtawie – podczas rejsu słuchając ciekawostek na temat historii stolicy Czech. Piękne chwile, aktywnie spędzony czas w gronie przyjaciół, nowe znajomości – jednym słowem moc wrażeń
i radosnych momentów! Przed nami wszystkimi jeszcze ponad miesiąc wakacji – życzymy Wszystkim, by były ciekawe i pozwoliły odpocząć przed kolejnym pracowitym rokiem szkolnym.