APEL ZORGANIZOWANY Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

20170410_170644Grupy wychowawcze wzięły udział w uroczystym apelu zorganizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych. Starsi wychowankowie przygotowali prezentację na temat zbliżających się świąt, natomiast harcerze z WDH NS Cztery Żywioły dla wszystkich wychowanków oraz zaproszonych gości wręczyli drobne prezenty które samodzielnie wykonali na zbiórkach harcerskich.

Opracował: Klaudyna Tarnogrodzka, Mariola Bujkiewicz

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

marzannaNadejście nowej pory roku przywitane zostało piękną, słoneczną, ciepłą pogodą. Stało się już tradycją, że w tym dniu grupy wychowawcze uczestniczą w imprezie plenerowej na której zostaje spalona Marzanna – symbol odchodzącej pory roku jaką jest zima. Miło minął nam czas przy wtórze śmiechów, radosnych zabaw. Ukoronowaniem uroczystości było pieczenie kiełbasek które na świeżym powietrzu wszystkim bardzo smakowały.

Mateusz Gontarek, Przemek Kieling

WIOSENNE WARSZTATY PLASTYCZNE

00121 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, z tej okazji wychowankowie brali udział
w warsztatach plastycznych. Każda z grup miała do wykonania określone zadanie, najstarsza grupa chłopców przygotowywała Marzannę na uroczystość powitania wiosny, dziewczęta wykonywały przebiśniegi, pozostali wychowankowie w zależności od upodobań oraz sprawności manualnej wyklejali wiosenną wierzbę, kolorowali ilustracje o tematyce wiosennej. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy z zaangażowaniem starali się wykonać swoje prace.

Mariola Bujkiewicz, Klaudyna Tarnogrodzka

Warsztaty plastyczne – “Kreatywna choinka”

3Dzieci w grupach wychowawczych wzięły udział w grudniowych warsztatach plastycznych “Kreatywna choinka”. Zarówno młodsi jak i starsi wykazali się niezwykłą pomysłowością w tworzeniu ślicznych małych choinek. Te kolorowe “dzieła sztuki” zdobią teraz świetlice w grupach wychowawczych.

Tekst i foto: Katarzyna Wilczyńska

ANDRZEJKI 2016

andrzejkiAndrzejki to idealny czas na wróżby miłosne. W wigilię świętego Andrzeja spotkaliśmy się aby wspólnie bawić się przed rozpoczynającym się wkrótce okresem adwentu. Wróżenie
w andrzejkową noc praktykowały nie tylko nasze prababki, to zwyczaj sięgający czasów Słowian. Tego wieczoru wszyscy uczestnicy oprócz wesołej zabawy mieli możliwość uczestniczenia w przeróżnych wróżbach andrzejkowych między innymi laniu wosku, ustawianiu kolejno butów od ściany do progu, były również wróżby z kartkami na których wypisano imiona chłopców, wróżby ze skórką jabłka, losowanie przedmiotów o przypisanym umownym znaczeniu.

Mariola Bujkiewicz
Łukasz Cerk

Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Szczecinie

dsc_0131Niezbyt liczna ale z pewnością bardzo waleczna grupa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku, reprezentowała swoją szkołę oraz miasto Szczecinek w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Szczecinie. Zawody odbyły się 23 listopada b.r. i wzięli w nich udział sportowcy z naszego województwa. Reprezentacja Szczecinka (trener: Paweł Czupiel) wywalczyła trzy złote medale (Kasia Szwaja, Kinga Krupa i Eryk Pastuszak), jeden medal srebrny (Kamil Witulski) oraz czwarte miejsce (Kamil Brzeziński). Młodzi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że ciężka praca na treningach i wielka wola walki przynieść mogą spore sukcesy sportowe i wiele radości.

Tekst: Katarzyna Wilczyńska
Foto: Paweł Czupiel