KOLĘDA 2018

nbv

10.01.2018 r. z wizytą duszpasterską odwiedził nas brat Marcin z parafi pw. Św. Ducha, towarzyszyły mu siostra Beata oraz siostra Ligolia. Do kolędy wychowankowie przygotowywali się całe popołudnie. Po poświęceniu miejsca zamieszkania dzieci oraz wspólnej modlitwie, wszystkie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi spotkały się na przedstawieniu muzyczno – teatralnym. Grupa teatralna przedstawiła scenkę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji.

Opracował: L. Brożko-Juriewicz, K. Englot

NASI UCZNIOWIE ZE ŚWIĄTECZNA WIZYTĄ U SENIORÓW

8Dnia 20 grudnia 2017 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy zaprezentowali mieszkańcom Domu na Świątkach pantomimę. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili scenkę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Całość przedstawienia przeplatana była zimowo-świątecznymi piosenkami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Mikołaj nie zapomniał o seniorach
i obdarował ich przygotowanymi przez wychowanków pierniczkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Opracował: M. Jurjewicz, M. Bujkiewicz, K. Tarnogrodzka

JESTEŚMY KREATYWNI

swieta

Wszyscy wyglądamy Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i młodzież umilają sobie czas radosnego oczekiwania dekorując szkołę i internat. Podczas zajęć plastycznych, technicznych i kształtujących kreatywność wspólnie z terapeutami uczniowie wykonali wiele pięknych ozdób: bombek, choinek i stroików. Prosimy podziwiać dzieła naszych talentów!

Opracował: A. Bartosz

WARSZTATY PLASTYCZNE „W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU”

20171204_165319Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka. Nasze warsztaty zostały zorganizowane po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. W tym roku wychowankowie zdobili własnoręcznie wykonane choinki dowolną techniką plastyczną. Każdy mógł wykazać się kreatywnością, były prace wykonane indywidualnie jak również grupowo. Wszystkie kolorowe, starannie wykończone choinki znajdą wkrótce swoje miejsce na wystawie szkolnej pt; „Kreatywna choinka”.

Opracował: M. Bujkiewicz, K. Englot

WARSZTATY „SAVOIR VIVRE”

20171130_170023

Zasady savoir-vivre zostały stworzone by ułatwić nam życie, a nie utrudniać oraz po to by pozwolić nam cieszyć się spotkaniami z ludźmi bez konieczności na każdym kroku zastanawiania się czy poprawnie się zachowałem, czy odpowiednio przygotowałam stół itp. W dniu 30 listopada wychowankowie ośrodka spotkali się na warsztatach „Savoir-vivre”. Po projekcji filmu na ten temat każdy miał możliwość przećwiczenia swoich umiejętności dotyczących właściwego nakrywania do posiłku, następnie przy wspólnej zabawia „Kula zgadula” utrwalaliśmy poznane wcześniej zasady. Na zakończenie spotkania każda z grup wychowawczych wykonała plakat dotyczący przestrzegania zasad savoir-vivre przy stole.

Opracował: K. Tarnogrodzka, M. Bujkiewicz

ANDRZEJKI W INTERNACIE

andrzejkiJak co roku pod koniec listopada grupy wychowawcze spotkały się aby wspólnie bawić się na zabawie Andrzejkowej. Dziewczęta przebrane za wróżki objaśniały na czym polegają wróżby: „mowa kwiatów”, „rzucanie kości”, „magiczne kubeczki”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń gdy rozstrzygało się, która panna pierwsza wyjdzie za mąż, który kawaler pierwszy się ożeni. Wszyscy wychowankowie bardzo chętnie włączali się do zabawy chcąc usłyszeć co ich czeka. Tańce i radosna zabawa kończyła się tradycyjnie laniem wosku
i odgadywaniem znaczenia woskowych figur.

Opracował: L. Brożko – Juriewicz , M. Bujkiewicz, M. Gontarek