WARSZTATY PLASTYCZNE „W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU”

20171204_165319Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka. Nasze warsztaty zostały zorganizowane po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy. W tym roku wychowankowie zdobili własnoręcznie wykonane choinki dowolną techniką plastyczną. Każdy mógł wykazać się kreatywnością, były prace wykonane indywidualnie jak również grupowo. Wszystkie kolorowe, starannie wykończone choinki znajdą wkrótce swoje miejsce na wystawie szkolnej pt; „Kreatywna choinka”.

Opracował: M. Bujkiewicz, K. Englot

WARSZTATY „SAVOIR VIVRE”

20171130_170023

Zasady savoir-vivre zostały stworzone by ułatwić nam życie, a nie utrudniać oraz po to by pozwolić nam cieszyć się spotkaniami z ludźmi bez konieczności na każdym kroku zastanawiania się czy poprawnie się zachowałem, czy odpowiednio przygotowałam stół itp. W dniu 30 listopada wychowankowie ośrodka spotkali się na warsztatach „Savoir-vivre”. Po projekcji filmu na ten temat każdy miał możliwość przećwiczenia swoich umiejętności dotyczących właściwego nakrywania do posiłku, następnie przy wspólnej zabawia „Kula zgadula” utrwalaliśmy poznane wcześniej zasady. Na zakończenie spotkania każda z grup wychowawczych wykonała plakat dotyczący przestrzegania zasad savoir-vivre przy stole.

Opracował: K. Tarnogrodzka, M. Bujkiewicz

ANDRZEJKI W INTERNACIE

andrzejkiJak co roku pod koniec listopada grupy wychowawcze spotkały się aby wspólnie bawić się na zabawie Andrzejkowej. Dziewczęta przebrane za wróżki objaśniały na czym polegają wróżby: „mowa kwiatów”, „rzucanie kości”, „magiczne kubeczki”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń gdy rozstrzygało się, która panna pierwsza wyjdzie za mąż, który kawaler pierwszy się ożeni. Wszyscy wychowankowie bardzo chętnie włączali się do zabawy chcąc usłyszeć co ich czeka. Tańce i radosna zabawa kończyła się tradycyjnie laniem wosku
i odgadywaniem znaczenia woskowych figur.

Opracował: L. Brożko – Juriewicz , M. Bujkiewicz, M. Gontarek

WARSZTATY PLASTYCZNE „KOLOROWA JESIEŃ”

jeisenDeszczowa, pochmurna pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu dlatego swoją energię i pasje wychowankowie przełożyli tym razem na twórczość plastyczną.
W jesienne popołudnie spotkaliśmy się po to aby malować, kleić, komponować prace plastyczne związane z aktualną porą roku.

Opracował: M. Bujkiewicz, K. Englot

PASOWANIE NA WYCHOWANKA GRUP WYCHOWAWCZYCH

olowekKażdego roku szkolnego otrzęsiny internackie stają się szczególnym wydarzeniem.
30 października 2017r. odbyło się uroczyste pasowanie nowo przybyłych wychowanków do braci internackiej oraz dwóch nowych pań w poczet wychowawców internatu. Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem naszego internatu nowicjusze musieli wykazać się odwagą, wytrwałością, mądrością i sprytem. Wszyscy pomyślnie przeszli próbę, złożyli przysięgę i otrzymali dyplom pełnoprawnego wychowanka internatu. Otrzęsiny były wspaniałą formą integracji wychowanków, zawierały zabawy z dużą dozą humoru, które sprzyjały tworzeniu się pozytywnych relacji z rówieśnikami.

Opracował: M. Jurjewicz, K. Tarnogrodzka, K. Englot

LEŚNY RAJD PIESZY NA MYSIĄ WYSPĘ – DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

ziemniak1Dnia 18 października wychowankowie grup wychowawczych naszego Ośrodka uczestniczyli w ,,Rajdzie Pieczonego Ziemniaka”. Przebyta trasa liczyła ok. 5 km – a marsz odbywał się
w scenerii złotej polskiej jesieni naszych lasów. Podczas wędrówki uczestnicy poznali wiele ciekawostek dotyczących ziemniaków oraz tradycji opiekania ich w ognisku. Rajd zakończył się degustacją pieczonych ziemniaków i kiełbasek, nagrodzeniu niestrudzonych piechurów